Польща анонсувала про створення в країні центру виробництва та обслуговування систем HIMARS
У Польщі цього року створять "центр HIMARS", який має стати хабом для виробництва та обслуговування цих систем не лише для Польщі, а й для інших європейських країн.
Як пише Рубрика, про це повідомляє польське агентство PAP.
Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак під час візиту на американський оборонний завод Lockheed Martin заявив, що почув від керівництва заводу запевнення в готовності співпрацювати з польською оборонною промисловістю й зміцнювати її. Це дозволить збільшити масштаби виробництва HIMARS.
"Пізніше цього року в Польщі буде створено "центр HIMARS", який має стати хабом для обслуговування та виробництва HIMARS не лише для Польщі, а й для європейських країн, багато з яких зацікавлені в придбанні реактивної артилерійської системи", — оголосив Блащак.
4 maja wicepremier @mblaszczak rozpoczął wizytę w USA🇺🇸. Szef MON spotkał się z kierownictwem zakładów Camden Lockheed Martin w Arkansas, gdzie produkowane są systemy artylerii Himars, które niebawem zostaną dostarczone do Polski🇵🇱 pic.twitter.com/ppeWLbIUNC
— Ministerstwo Obrony Narodowej 🇵🇱 (@MON_GOV_PL) May 4, 2023
Він зазначив, що цього року до Польщі прибудуть перші пускові установки, замовлені у 2019-му. Ними оснастять військових, відповідальних за оборону Сувальського перешийка. Уже тривають перемовини зі США щодо придбання ще 500 додаткових пускових установок.
Міністр оборони Польщі також обговорював можливе виробництво в країні протитанкових комплексів Javelin. За його словами, вони добре зарекомендували себе в Україні.
Крім того, він планує зустрітися з главою Пентагону Ллойдом Остіном, а також з керівництвом концерну Raytheon, який спеціалізується на виробництві зокрема ЗРК Patriot.
Довідка
HIMARS — це високомобільна реактивна система залпового вогню, призначена для ураження районів зосередження артилерійських систем, засобів ППО і вогневої підтримки, вантажного транспорту, бойових машин і бронетранспортерів, а також для надання вогневої підтримки своїм підрозділам і засобам підтримки.
Система призначена для стрільби керованими й некерованими ракетами. Максимальна дальність залежить від використовуваного озброєння й складає 499 км ракетами PrSM. Підготовка до стрільби триває 1 хвилину.