На Київщині діти знайшли протипіхотну міну з розтяжкою
Протипіхотну міну поблизу Макарова у Київській області виявили діти. Вона була у бойовому положенні з розтяжкою.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на селищного голову Макарова Вадима Токаря в Telegram.
Інцидент стався у суботу, 29 квітня, поблизу дороги між населеними пунктами Макарів та Гавронщина. Діти виявили протипіхотну міну МОН-50, яка була бойовому положенні.
"Примітним є факт, що міну виявили діти! З одного боку добре, що вони повідомили ДСНС, але з іншого – дітей там взагалі не повинно було бути", – зазначив він.
Небезпечний предмет знешкодили сапери ДСНС. Жителів закликали бути обережними через мінну загрозу.
Довідка
Рятувальники виявляють велику кількість протипіхотних мін у населених пунктах, які перебували під окупацією росіян. До них заборонено наближатися цивільним.
У ДСНС зазначають, що вибух міни може статися, коли хтось наближається або торкається неї. Під час вибуху людина може зазнати травм або загинути.
"За способом заподіяння шкоди протипіхотні міни бувають фугасні та осколкові. Осколкові міни зазвичай мають готові вражаючі елементи: металеві кульки, циліндри, смужки. Фугасні міни завдають шкоди вибухом", – уточнюють рятувальники.
Вони додають, що є кілька типів протипіхотних мін:
- протипіхотна осколкова міна (встановлюється на ґрунт на ніжках або кріпитися до предметів навколишнього середовища);
- протипіхотна міна ударної дії (активується під тиском ваги, має зелене забарвлення з чорним елементом зверху у вигляді хреста);
- протипіхотна міна натискної дії (пластиковий корпус зеленого або коричневого кольору. Вибух відбувається після натиску на міну, наприклад, ногою);
- ротипіхотна осколкова міна, яка керується розтяжкою (металевий корпус закопується в землю, а на поверхні залишається тільки детонатор. Коли людина зачіпає розтяжку, міна піднімається вгору і вибухає);
- протипіхотна осколкова міна натяжної дії (міна є частиною розтяжки. До верхньої частини кріпиться дріт і коли нога чіпляється за розтяжку, міна вибухає).