Кулеба провів перемовини з Боррелем та закликав його прискорити постачання боєприпасів та зброї для України
Постачання зброї та боєприпасів обговорили міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та голова дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель під час перемовин.
Про це інформує Рубрика, посилаючись на Twitter очільника МЗС України.
"Під час нашої розмови ми з Жозепом Боррелем обговорили останні контакти України та ЄС з Китаєм, а також шляхи поглиблення зв'язків з країнами Латинської Америки. Я також попросив Борреля закликати країни-члени ЄС прискорити постачання зброї та боєприпасів в Україну", наголосив український дипломат.
During our call, @JosepBorrellF and I discussed latest contacts of Ukraine and the EU with China, as well as ways to deepen ties with countries of Latin America. I also called on HR/VP to urge EU member states to speed up the delivery of weapons and ammunition to Ukraine.
— Dmytro Kuleba (@DmytroKuleba) April 27, 2023
При цьому Боррель після переговорів з Кулебою прокоментував розмову президента України Володимира Зеленського та голови КНР Сі Цзіньпіна.
При цьому наголосив, що будь-яка значуща ініціатива для миру має бути спрямована на досягнення справедливого миру – на основі українських умов.
Нагадаємо, раніше Кулеба закликав Борреля посприяти завершенню обговорень у ЄС щодо другого траншу в 1 млрд євро на закупівлю боєприпасів для України.
Як писала Рубрика, також міністр МЗС України вважає, що забезпечення України винищувачами F-16 стримає росію, а не спровокує її.
Довідка
Як відомо, 20 березня Рада Європейського Союзу погодила план постачання Україні одного мільйона артилерійських снарядів протягом 12 місяців, який складається з трьох етапів.
На першому держави-члени ЄС передадуть Києву снаряди зі своїх запасів, отримавши компенсацію від Європейського фонду миру – загалом на це виділять 1 мільярд євро.
На другому етапі ще стільки ж коштів буде виділено на укладання контрактів із виробниками артилерійських боєприпасів, а далі держави ЄС розширюватимуть власні потужності з їхнього виготовлення.
Але країни-члени продовжують сперечатися щодо деяких деталей – зокрема, наскільки слід обмежити ці контракти виробниками з ЄС та чи включати в програму компанії зі США та Британії.
Видання Politico з посиланням на джерела у дипломатичних колах повідомляло, що Франція і Польща влаштували суперечку в середу, коли посли країн ЄС не змогли врегулювати спір про спільні контракти Євросоюзу на закупівлю боєприпасів для України.