У столичному політехнічному інституті створять іноваційне укриття з коворкінгом: навіщо це рішення
Інноваційне укриття для студентів запланували створити у Київському політехнічному інституті ім. Ігоря Сікорського.
Про це повідомили організатори проєкту під час пресконференції, передає Ліга.Life.
У чому проблема?
Через постійні російські ракетні та безпілотникові обстріли багато українських закладів освіти працюють часто у дистанційному режимі.
Адже не всі можуть забезпечити надійне укриття на велику кількість дітей. Особливо це стосується нашої молоді, що навчаються у вищих навчальних закладах.
Яке ріщення?
У КПІ вирішили створити інноваційне укриття. Головна мета проєкту – це забезпечити безперервний освітній процес в Україні.
Проєкт розробляв архітектор Павло Пекер, який має досвід роботи з подібними проєктами в Іраку та Лівії. Він зазначив, що для нього особисто дуже важливо заохочувати молодих людей залишатися в країні, надавати їм сенси та створювати умови для цього. І якісна освіта — обовʼязкова складова цього процесу.
"Цей проєкт — симбіоз укриття, побудованого відповідно до норм, і коворкінгу з розумним зонуванням, де можна навчатися, слухати лекції, проводити семінари тощо", — каже архітектор.
Вартість цього проєкту становить 350 000 євро.
Як це працює?
Перший мультифункціональний простір зʼявиться протягом року. Укриття розташують у підвальному приміщенні загальною площею 600 м².
"Смарт шелтер" буде розділений на кілька зон:
- великий open space — відкритий простір для навчання і проведення лекцій,
- читацький сектор,
- кімната для відеодзвінків,
- невеликий кафетерій,
- ігрова зона,
- інклюзивні вбиральні.
Зазначають, що найбільшим технічним викликом будуть інженерні рішення, "бо в підвальному приміщенні немає комунікацій, їх доведеться прокладати з нуля".
Керівниця проєкту Анастасія Войткевич зазначила, що до компанії вже надходять запити з інших університетів України. Тому команда шукає партнерів серед громадських організацій, державних установ, представників бізнесу, щоб реалізувати проєкт інноваційних укриттів і масштабувати досвід на всю територію України.