У Канаді знайшли скам'янілого арктичного ховраха, який жив за часів льодовикового періоду
У Канаді знайшли згорненого в клубок арктичного ховраха, після дослідження вчені встановили, що йому близько 30 тисяч років. Тваринка жила ще за часів льодовикового періоду.
Про це пише CBC News.
Як розповідають у виданні, шахтар, який працював поблизу Доусон-Сіті на Юконі у 2018 році, першим помітив доісторичного ховраха.
Наголошують, що на тому місці регулярно знаходять кістки та скамʼянілості тварин, зокрема, там виявили муміфіковане вовченя та дитинча мамонта.
Учені дослідили ховраха за допомогою рентгена. Надії на те, що апарат щось покаже не було, оскільки кістки муміфікованих тварин з плином часу втрачають кальцій, а це робить знімки менш чіткими.
Доктор Джесс Хіт, ветеринар з Вайтгорса розповіла, що рентген все ж таки показав тверду кісткову структуру всередині тіла тварини.
"Ми бачили, що він був у чудовому стані, і він просто згорнувся калачиком, наче спав", сказала Хіт.
Рентгенівський знімок показав, що насправді це була молода білка, яка, ймовірно, померла в перший рік сплячки. Що його вбило, незрозуміло.
Науковці зазначили, що ховрахи є особливо цікавим видом для вивчення, тому що, на відміну від мамонтів, вони вижили на Юконі після льодовикового періоду.
Тепер знахідку виставлять у місцевому музеї.