У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про цивільні партнерства
Законопроєкт № 9103 про цивільні партнерства, який має допомогти одностатевим та різностатевим парам отримати статус близьких родичів, не вступаючи у шлюб був зареєстрований у Верховній Раді.
Про це повідомила депутатка Інна Совсун.
Після початку повномасштабної війни потреба ухвалити такий документ стала ще актуальнішою, зокрема для військових, зазначила парламентарійка.
Нагадаємо, що одностатеві пари в Україні юридично не мають:
- права на шлюб,
- не можуть спільно володіти майном,
- наслідувати майно партнера чи партнерки,
- спільно виховувати дітей.
У разі смерті одного з партнерів інший не зможе взяти під опіку його неповнолітніх дітей, оскільки не є прямим родичем померлого.
Партнери позбавлені також права утримувати або доглядати один одного в разі, якщо хтось один тимчасово або постійно втратить працездатність, бути опікуном для недієздатного партнера.
Реєстроване партнерство це не шлюб. Проте після реєстрації партнери набувають статусу близьких родичів, а саме члена сім'ї першого ступеня споріднення, незалежно від того, чи проживають вони фактично разом та, чи ведуть спільно домашнє господарство.
Деталі того, що передбачає законопроєкт — в інфографіці нижче.
Як писала Рубрика, президент Володимир Зеленський у серпні 2022 року відповів на петицію про легалізацію одностатевих шлюбів, яка набрала понад 28 500 підписів.
Він повідомив, що під час воєнного стану не можна змінювати Конституцію, в якій сказано, що шлюб "ґрунтується на вільній згоді жінки й чоловіка".
За словами глави держави, Кабмін напрацьовує варіанти рішень щодо легалізації в Україні зареєстрованого цивільного партнерства.