Британська газета назвала 25 жінок, які змінюють та рятують життя людей: серед них є українка
З нагоди Міжнародного жіночого дня найпопулярніша британська газета Metro склала список із 25 жінок, які допомагають, змінюють та рятують життя людей.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Metro.
Зазначимо, що до переліку увійшла й українка. Вона є технологічною підприємицею. Звати Наталія Микольська, проживає у Києві.
27 лютого 2022 року Наталія Микольська заснувала проєкт Dattalion, який збирає докази звірств російських військових на території України.
Повідомляють, що Dattalion є безкоштовною відкритою базою даних відеоматеріалів про війну в Україні. У ній опублікувано понад 28 тисяч фотографій та відео.
Фото: Наталія Микольська
Відомо, що з 2015 по 2018 рік Наталія обіймала посаду заступниці міністра економічного розвитку і торгівлі. Протягом 2018-2019 років була дослідницею у Стенфордському університеті.
Разом з чоловіком Наталія виховує двох синів 8 та 14 років.
Також найвпливовішими жінками, за версією британської газети, є:
- Керрі Джонс – психотерапевтка, засновниця спеціалізованої клініки з розладів харчової поведінки. Вона запустила приватний терапевтичний канал, де запропонувала клієнтам обмінюватися інформацією про харчування, аби зменшити стрес.
- Рубі Раут (Велика Британія) – засновниця проєкту з виготовлення багаторазових екологічно чистих товарів.
- Лаура Пайк – фінансова радниця. Після перенесеного інсульту на 38-му тижні вагітності Лаурі довелося заново вчитися ходити. Вона є фінансовим консультантом і допомагає молодим парам підготуватися до непередбачуваних ситуацій під час вагітності.
- Аманда Паркер – засновниця благодійного фонду. У грудні 2021 року Аманда втратила свою старшу дитину, яка вчинила самогубство. Після цього жінка заснувала благодійний фонд, спрямований на збереження психічного здоров'я молодих людей.
- Єва Прендергаст (США) – вчена-полярниця. Вона є спеціалісткою з морських ссавців, адже з дитинства захоплювалася дельфінами. У 2023 році Єва планує вирушити до Антарктиди.
- Амна Хан (США) – чемпіонка Великобританії з пауерліфтингу. Після автомобільної аварії 41-річна Амна зайнялася силовим спортом, ламаючи культурні стереотипи про мусульманську жінку. У червні 2022 року Амна здобула статус чемпіонки Великобританії з пауерліфтингу.
- Шобха Шрівастава (Індія) – одна з перших жінок-анестезіологів Великобританії. У свої 88 років докторка багату часу присвячує темі розширення прав і можливостей для непривілейованих жінок з етнічних меншин.
- Ніккі Росс – генеральна директорка благодійної організації. В минулому 55-річна Ніккі – працююча мати-одиначка. Нині вона допомагає та опікується жертвами домашнього й сексуального насильства.
- Таня Адіб (Велика Британія) – гінекологиня, яка вирішила навчити жінок нехірургічним методам лікування певних жіночих проблем. Йдеться про атрофію піхви і нетримання сечі.
- Стефані Монті. Двоє братів Стефані мали хворобу Крона. Усвідомлюючи, з якими труднощами стикаються хворі, жінка зайнялася розробкою мішків для калоприймачів, якими, зокрема, користуються пацієнти з хворобою Крона.
- Бріджет Бард (Велика Британія) – медична новаторка, яка допомогла розробити тест на ВІЛ, який можна зробити самостійно. 50-річна Бріджет читає лекції по всьому світу про профілактику ВІЛ та розширення прав і можливостей жінок.
- Кіран Рахім – амбасадорка та послиня благодійного фонду допомоги дітям з вродженими вадами розвитку.
- Султана Тафадар KC – адвокатка з прав людини та кримінальних справ. Султана стала першою королівською радницею в хіджабі.
- Люсі Таунсенд (США) – засновниця фонду, який займається фінансуванням протезів для дітей. Бізнес жінка веде з чоловіком, який втратив усі чотири кінцівки.
- Ученна Окойе – дантистка. Учена прагне змінити світ стоматології, де, на її думку, домінують чоловіки.
- Клер Лідон – авторка і видавчиня.
- Дороті Летам – вчителька. У віці 88 років Клер продовжує викладати історію.
- Софі Шардон – лижна інструкторка для глухих людей. Народившись глухою, у віці 8 років Софі опанувала лижний спорт. Зараз їй 52 роки, вона працює лижним інструктором у Куршавелі.
- Еллен Маден. У 46 років жінці поставили діагноз розсіяного склерозу. Еллен доєдналася до благодійної організації, яка опікується хворими. Пізніше вона стала амбасадором БО й на своєму прикладі, показує як боротися з недугом.
- Софі Хьюз – модель plus-size. 32-річна Софі почала працювати моделлю, будучи підлітком. У 25 років вона пожертвувала частину своєї печінки, щоб врятувати племінника, через що почала набирати вагу. Тоді, вражена ставленням моди до моделей середнього розміру, Софі почала пропагувати представництво всіх розмірів й через соцмережі допомагати жінкам прийняти своє тіло.
- Дені Гілберт, яка через діагноз "алопеція" втратила своє волосся. У свої 24 роки за допомогою соцмереж вона надихає жінок тим, що ділиться дизайном макіяжу та порадами для інших людей, які страждають від випадіння волосся.
- Зої Джеймс – волонтерка. Зої має синдром Дауна і працює волонтеркою в притулку для людей із таким самим діагнозом.
- Джейн Кеніон – засновниця громадської організації, яка опікується й допомагає дівчатам-підліткам на північному сході Англії.
- Керолайн Харпер – голова наукового відділу Космічного агентства Великобританії. Керолайн допомогла розробити обладнання для місії Європейського космічного агентства на Юпітер, яка стартує у квітні 2023 року.