- Категорія: відходи
- Проблема: швидка мода
- Рішення: Фрісайклінг
Фрісайклінг — обмін речами замість купівлі нових.
5 перших кроків
- Переберіть гардероб та відсортуйте речі, які вам не підходять.
- Переконайтесь, що речі в хорошому стані.
- Виперіть та відремонтуйте ті речі, які цього потребують.
- Знайдіть організації у вашому місті, які збирають вживані речі для нужденних.
- Знайдіть групи в соціальних мережах через які можна продати чи віддати вживані речі.
Детальніше
Філософія фрісайклінгу полягає у тому, щоб намагатися не купувати нові, а також користуватися старими. Головна умова — речі повинні бути придатними для використання за призначенням. Формат обміну може бути різним. Ви можете звернутися до відділення Червоного Хреста. Благодійна організація приймає не тільки одяг — також там будуть раді не медикаментам і медичному інвентарю на кшталт милиць, інвалідних колясок, грілок.
У Києві є благодійний магазин Laska Charity Store, який приймає старий одяг. Одна частина одягу, яку приносять люди, відправляється на благодійність, а інша – залишається в магазині і продається. Виручені гроші також відправляють на добрі справи, в тому числі, на утримання магазину. Магазин приймає різні речі, в тому числі й біжутерію, книги, аксесуари, пластинки, фотоапарати.
Крім того, в Україні працюють багато волонтерських організацій, які допомагають вимушеним переселенцям і нашим солдатам, які несуть службу на сході. Найчастіше вони потребують грошової допомоги, але іноді їм необхідний і одяг. Перелік усіх таких організацій є на урядовому сайті України.
Можна безоплатно здавати речі в соціальні установи, дитячі будинки, церкви. Ще один варіант — віднести речі на безкоштовні ярмарки або в безкоштовні магазини. Наприклад, у Києві працює Банк одягу.
Джерело: Рубрика