- Категорія: енергоефективність
- Проблема: викопне паливо, вичерпні джерела живлення
- Рішення: Енергокооператив
Сонячна електростанція — інженерна споруда, що перетворює енергію сонячного випромінювання на електричну енергію. СЕС баштового типу.
5 перших кроків
- Дізнайтесь про досвід Славутича, особливу увагу приділіть технічним характеристикам станції.
- Створіть проєкт кооперативної електростанції та поширте серед громади, щоб знайти потенційних інвесторів
- Сформуйте пул інвесторів та створіть зі спеціалістом технічний проєкт станції.
- Отримайте дозвіл від власників на розміщення електричних панелей на будівлях.
- Закупіть необхідне обладнання.
Детальніше
Досвід створення енергокооперативів вже є в українських містах. "Сонячне Місто" в Славутичі — це перший в Україні кооператив, який створив сонячну електростанцію коштами простих громадян і зробив їх співвласниками енергетичного активу. Спільнота інвесторів побудувала три дахові сонячні електростанції на трьох дахах в центрі Славутича. Це називається "equity crowdfunding". Зараз люди, які давали кошти на проєкт, підписують договори, щоб отримувати кошти за згенеровану електроенергію.
Весь проєкт обійшовся в близько 4 млн гривень. Станція збудована в 3 черги. За постійним струмом — загальна потужність станції 240 кВт, а за змінним буде якраз 200 кВт. Це те обмеження, яке встановило Обленерго у вигляді технічних умов. Кооперативна форма організації передбачає спільне управління активами і спосіб голосування — одна з основних відмінностей між кооперативом і тим же ТОВ (товариством з обмеженою відповідальністю). Згенеровану енергію кооператив продає ДП "Гарантований покупець", який купує її за "зеленим тарифом". Цей тариф прив'язаний до курсу євро — з 1 січня 2020 року він становить 0.163 євро за кВт/год. За таких умов будівництво станцій окупиться за 7-8 років.
Джерело: Рубрика