- Категорія: рослини
- Проблема: переповнені сміттєзвалища
- Рішення: Екологічний замінник пінопласту
Пінопласт — матеріал білого кольору, укладений у міріади мікроскопічних тонкостінних клітин зі спіненого полістиролу, розкладається десятки років.
5 перших кроків
- Дізнайтеся технологічні особливості формування грибного пластику у технологів ХДАУ.
- Сформуйте заражену грибницею суміш субстрату та вкладіть у спеціальну форму (форма повторює обриси фінального виробу).
- Дайте міцелію розвинутися і зафіксувати субстрат.
- Зупиніть розвиток грибниці.
- Висушіть готовий матеріал — для цього в штучних умовах потрібно кілька годин, а в природних — п'ять-сім днів.
Детальніше
Перспективною заміною звичайним пластмасам може стати біопластик, оскільки він вирішує одразу дві проблеми: скорочує використання нафти й зменшує глобальне забруднення. Наразі кількість пластику, отриманого з біологічної сировини, становить близько 1% з усіх доступних на ринку полімерів і має стійку тенденцію до зростання — у 2019 році ринок біопластику оцінювався в $7 млрд. І за прогнозами дослідників, у найближчі п'ять років він продовжить збільшуватися на 16% щороку. Яку тільки сировину не використовують зараз виробники для виготовлення біопластику — цукровий очерет, картоплю, кукурудзу, коріння кассави, рицинову олію.
У Херсонському державному аграрному університеті випадково винайшли спосіб виробляти з грибів екологічний матеріал, схожий на пластик. Херсонські науковці-аграрії, експериментуючи з технологіями вирощування глив, створили природний пінопласт.
Джерело: Рубрика