Населення Німеччини зросло до рекордного рівня, зокрема через біженців з України
Наприкінці 2022 року в Німеччині проживало щонайменше 84,3 мільйона жителів — це історичний максимум. Зростанню населення посприяла міграція та потік біженців з України.
Про це повідомляє Федеральне статистичне управління Німеччини.
Якщо порівняти з кінцем 2021 року населення зросло на 1,1 млн людей. У статистичному управлінні пояснюють, що причиною такого сильного зростання став рекордний рівень чистої імміграції.
До Німеччини приїхало на 1,42-1,45 мільйона людей більше, ніж виїхало за кордон. Це означає, що чиста імміграція у 2022 році була у понад чотири рази вищою, ніж у попередньому році, та найвищою з 1950 року.
На додаток до мігрантів у Німеччину прибули біженці з України. У першій половині 2022 року до Німеччини приїхали 740 тисяч українців — переважно діти та літні люди.
Також збільшення населення пов'язане з прибуттям біженців із Сирії, Афганістану та Іраку протягом 2015-2016 років.
Крім того, за даними статистичного управління, кількість народжених у 2022 році впала приблизно на 7% проти 2021 року і, ймовірно, становить від 735 до 745 тисяч.
Водночас кількість смертей зросла приблизно на 4% — орієнтовно до 1,06 мільйона.
Відмінності між іноземцями у Німеччині
Статистичне управління констатує: між іноземцями, які проживають у Німеччині, спостерігаються великі відмінності в рівні освіти та, як наслідок, зайнятості на ринку праці.
Шанси мігрантів на місцевому ринку праці залежать від різних чинників, зазначають в управлінні: окрім мотивів міграції, правил роботи та проживання, а також вікової структури, важливу роль відіграє рівень освіти.
Серед українців, які вже проживали в Німеччині у 2021 році, до початку повномасштабної війни, 81% мали принаймні професійно-технічну освіту або диплом про середню освіту, а майже половина (47%) — вищу освіту.
Водночас майже дві третини сирійців мали низьку кваліфікацію, і лише 38% — принаймні професійно-технічну кваліфікацію або диплом середньої школи. Для афганців ця частка була ще нижчою — 21%.
Рівень зайнятості також був значно нижчим серед сирійців (35%) і людей з афганським громадянством (45%). Натомість 64% українців, які вже проживали в Німеччині у 2021 році, працювали.