- Категорія: місто
- Проблема: бездомні тварини
- Рішення: Взяти собаку з притулку
Адопція тварин — це процес відповідальності за домашнім улюбленцем, якого попередній власник покинув або відпустив до притулку чи рятувальної організації.
5 перших кроків
- Оберіть притулок та поспілкуйтесь з працівниками, розпитайте про особливості адопції собак чи котів.
- Обравши конкретну собаку чи кота, розпитайте про її минуле, щоб підготуватися до всіх можливих "наслідків".
- Не забирайте тварину одразу, рішення має бути зваженим, навідуйтеся до неї перед цим декілька днів.
- Забравши тварину додому, дайте їй час звикнути до вас, не починайте одразу виховувати.
- Зверніться за допомогою до зоопсихологів та кінологів.
Детальніше
Отже, ви вирішили взяти собаку з притулку. У мережі можна побачити чимало надихаючих фото "до і після" — ось ми бачимо згаслий собачий погляд крізь решітку, а поряд — світлина, на якій новий господар везе задоволеного пса в нову домівку на авто.
Поява у будинку собаки з притулку — радісна і зворушлива подія, яка водночас тягне за собою низку труднощів. Взяти собаку з притулку — це заздалегідь запастися терпінням і розумінням, що його життя до вас було сповнене стресу. Іноді якась проблема не вирішується місяцями. І до цього потрібно бути готовими.
Є багато психологічних аспектів, які фахівці називають "синдромом притулку":
- Минуле собак з притулків часто пов'язане із травматичними подіями. В результаті ви можете зіткнутися з проблемами у поведінці собаки.
- Якщо собака не привчений до цивілізованого вигулу, у дорослому віці на це піде значно більше часу і сил, ніж якби ви привчали щеня.
- Знайомство з новими об'єктами, до яких собака не звик (наприклад, з дітьми, котами або навіть пилососом), може стати травматичним досвідом для тварини.
- Дорослий вік може супроводжуватися проблемами зі здоров'ям, особливо, якщо собаку до вас не доглядали належним чином, а необхідне лікування може коштувати дорого.
Джерело: Рубрика