Масовий притік іноземних інвестицій в Україну є неминучим, - Мінекономіки
У Лондоні у межах міжнародного заходу Ukrainian Infrastructure Forum пройшло обговорення майбутньої повоєнної відбудови України – монументальне завдання, яке потребує безпрецедентного фінансування.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство економіки України.
Із доповіддю стосовно механізмів залучення таких коштів на форумі виступив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.
Зокрема, у виступі йшла мова про те, що успішна відбудова неможлива без залучення коштів міжнародних організацій, окремих країн, міжнародних фінансових інституцій і, звісно, приватного сектора.
"Після перемоги України наша держава стане однією із найкращих у світі за можливостями, які відкриваються перед інвесторами. Наразі ми робимо все можливе для того, аби процес інвестування у відбудову України розпочався вже зараз, не чекаючи закінчення війни.
Зокрема, працюємо над практичними інструментами страхуванням політичних та військових ризиків, напрацьовуємо структури фондів залучення приватних інвестицій.
Про те, що світова інвестспільнота зацікавлена у проектах в Україні свідчить, зокрема, нещодавнє підписання Меморандуму із найбільшою інвестиційною компанією планети BlackRock.
Впевнені, що масовий притік прямих іноземних інвестицій є неминучим.
Більш того, вбачаємо велику перспективу у мобілізації ресурсів експортних кредитних агенцій в тому числі для гарантування кредитних ризиків при фінансуванні інфраструктурних проектів", зазначив заступник Міністра економіки України Олександр Грибан.
Заступник Міністра економіки України детальніше зупинився на презентації інвестиційної платформи Advantage Ukraine, яку було представлено у вересні за підтримки Президента України.
Треба не 60 доларів, а 30: в Офісі Президента прокоментували обмеження цін на нафту з рф
Наразі на платформу надійшло понад 400 запитів. Зокрема, вже отримано понад сто запитів від стратегічних та портфельних інвесторів зі США, Великої Британії, Німеччини, Данії, Бельгії, Республіки Корея та ін.
Інвестори у першу чергу цікавляться такими галузями української економіки, як:
- інновації та технології,
- агропромисловий комплекс,
- видобуток корисних копалин,
- інфраструктура,
- промислове виробництво,
- логістика.
Також чималий інтерес викликають проекти в секторі енергетики й оборонної промисловості.
Найвпливовіші жінки-2022: українська правозахисниця Матвійчук потрапила до цього списку за версією Financial Times
Як зазначив Олександр Грибан, враховуючи масштаби руйнування інфраструктури внаслідок війни, відновлення лише державним коштом може тривати довго. Значно швидший та ефективніший шлях – державно-приватне партнерство.
"Ми повинні діяти швидко – і у цьому випадку має прийти на допомогу досвід і експертиза приватного сектору в управлінні проектами", – додав Олександр Грибан.