Вчені розпочали створювати нові рослини, які здатні поглинати більше вуглецю, щоб запобігти глобальному потеплінню
Використовуючи редагування геному CRISPR на кількох звичайних культурах, команда рослинників і ґрунтознавців прагне значно збільшити та пришвидшити зберігання вуглецю, щоб допомогти боротися зі зміною клімату.
Рослини відіграють важливу роль у видаленні вуглецю з повітря та зберіганні його під землею, але в нинішніх умовах кількість вуглецю в атмосфері настільки велика, що рослини не справляються з його кількістю. Це — одна з причин глобального потепління.
Дослідницький консорціум Innovative Genomics Institute (IGI) з США, заснований піонером генної інженерії CRISPR Дженніфером Дудна, почав серйозно досліджувати ідею створення рослин, які можуть поглинати більшу кількість вуглецю.
Команда генетиків рослин, ґрунтознавців і мікробних екологів розпочала роботу над створенням нових сортів сільськогосподарських культур, які фотосинтезують ефективніше та спрямовують більше вуглецю в ґрунт. Згодом дослідники сподіваються створити генно-відредаговані насіння рису та сорго, які могли б — якщо їх висаджувати по всьому світу — щорічно витягувати з повітря понад мільярд додаткових тонн вуглецю. Вчені також працюють над створенням мікробів, які поселяться в ґрунті, та здатні переробляти велику кількість вуглецю, зібраного рослинами.
Проект розрахований на три роки та коштує 11 мільйонів доларів.