- Категорія: переробка
- Проблема: засміченість, переповнені сміттєзвалища
- Рішення: центри сортування
Центр сортування сміття — це підприємство, яке купує різні типи відходів, відсортовує їх та продає як сировина для подальшого перероблювання та повторного використання.
5 перших кроків:
- Дізнайтесь, чи є у вашій громаді станції збору та сортування вторинної сировини;
- Укладіть договір із наявними станціями чи запропонуйте місцевій владі проєкт створення муніципального відповідника;
- Сконтактуйте з заводами, які приймають вторинну сировину на перероблювання та дізнайтесь умови щодо закупки;
- Проведіть інформаційну кампанію серед жителів міст щодо переваг здачі сміття на перероблювання, залучіться для цього підтримкою локальних громадських організацій та ОСББ;
- Продумайте логістику збору та вивозу вторинної сировини по місту.
Детальніше:
Сортувати сміття в Україні почали тільки у 2018 році. І, як і в усьому світі, проблемою залишається збір і перероблювання пластикової тари. 96% всіх відходів відправляють просто на сміттєві полігони. Недостатньо просто сортувати сміття та викидати пластикові пляшки в окремий контейнер. Це лише перший етап. Далі слід доставити пластик до місця перероблювання. Але перед цим — спресувати його.
У Чортківській громаді знайшли застосування використаним пластиковим пляшкам — їх пресуватимуть спеціальним обладнанням, після чого — продаватимуть. Над пресуванням пластику зараз працює управління комунального господарства міської ради та КП "Чортківський ККП". За 100 тис. гривень придбали спеціальний прес для пластикових пляшок. У нього окремо закидатимуть білі пляшки, окремо сині, окремо кольорові — адже так потім вигідніше продавати. Також Чортківське комунальне підприємство викуплятиме в ОСББ відсортовані ПЕТ-пляшки та заохочуватимуть людей із приватних секторів сортувати сміття.
Джерело: Рубрика