Зернова ініціатива: Київ сподівається на повернення росії до угоди щодо експорту українського збіжжя
Між рф, ООН та Туреччиною тривають перемовини щодо подальшої участі росіян, після того, як вони "призупинили виконання" ініціативи щодо вивезення українського зерна у суботу
Про це заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков розповів в інтерв'ю Financial Times.
У нього запитали про перемовини, які тривають між рф, Туреччиною та ООН щодо повернення агресора до виконання умов угоди.
"Ми розраховуємо отримати відповідь протягом декількох днів, максимум", – відповів на це Васьков.
Чиновник зазначив, що 15 суден із зерном вийшли з українських портів з понеділка, попри те, що росія "призупинила участь" в ініціативі.
Проте, як наголосив Васьков, швидке відновлення участі Москви все -таки має вирішальне значення для вирішення проблем безпеки страховиків.
Оскільки вони попередили, що без цього вони не зможуть запропонувати покриття ризиків для суден, що перевозять зерно через зону бойових дій.
Держдеп США заявив, що рф знову зробила їжу зброєю у війні, яку сама ж і розпочала
У ООН вважають, що попри заяви рф "зернова угода" залишається чинною
Поставки, що відправляються на цьому тижні, залишаються застрахованими, оскільки страхові котирування дійсні протягом семи днів. Але повернення росії до цієї ініціативи є "необхідним для ринку", сказав Васьков.
Відправлення вантажів цього тижня проходили значно ефективніше.
До того ж, інспекції суден представниками України, ООН та Туреччини також були проведені "вчетверо швидше" без участі росії, сказав Васьков.
Чиновник підкреслив, що Україна може "експортувати 6 млн або навіть 7 млн тонн на місяць" в рамках ініціативи, якщо процес буде проходити безперебійно.
Васьков додав, що швидке вирішення цієї проблеми має вирішальне значення. При цьому він вказав на те, що на вхід до Босфору очікують перевірки понад 100 суден.
Крім того, Україна отримала інформацію, що деякі експортери зерна, які наймають вантажні судна, скасували чартери.
"Можливо, це пов'язано зі страхуванням, а можливо, із затримками, тому що деякі з них чекають на перевірку по два тижні і більше", резюмував Васьков.
Нагадаємо, що 1 листопала Україна, Туреччина й Організація Об'єднаних Націй вирішили призупинити дію "зернового коридору" в межах Чорноморської зернової ініціативи на середу, 2 листопада.
На 3 листопада у ООН підтвердили продовження роботи "зернового коридору".