fbpx
Сьогодні
19:39 29 Вер 2022

росія перекинула від кордонів з країнами НАТО в Україну близько 80% своїх військ, – ЗМІ

English version here

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну у лютому цього року російська федерація перекинула близько 80% своїх військ, що знаходились поруч з кордонами країн НАТО, на війну в Україну.

Про це повідомляє Foreign Policy.

Повідомляється, зокрема, що за словами трьох високопоставлених чиновників європейської оборони в цьому регіоні, із 30 тисяч російських військ, які знаходились поблизу кордонів з Фінляндією та країнами Балтії, наразі залишилось близько 6 тисяч, а інші було перекинуто в Україну.

"Спад, який ми спостерігаємо в цьому регіоні за останні сім місяців, є дуже значним", — сказав один високопоставлений чиновник оборони Північної Європи, що говорив на умовах анонімності.

Він також додав, що росія мала в цьому регіоні таку велику кількість сухопутних сил "протягом десятиліть, а зараз її просто немає".

Чиновник підкреслив, що позиції повітряних сил рф в цьому регіоні не змінилися, а північний флот росії, який базується на Кольському півострові, залишився відносно недоторканим. Однак росія переміщує іншу свою військову техніку, включаючи зенітні системи та ракети, в Україну разом зі своїми військовослужбовцями.

Зазначається також, що відповідно до супутникових знімків, отриманих фінським виданням Yle цього місяця, росія прибрала деякі зенітні системи С-300 із захисного кільця навколо санкт-петербурга, одного з найбільших міст росії, розташованого поблизу кордону з Фінляндією. Судячи з супутникових знімків, одна ракетна база в регіоні, укомплектована російським 500-м зенітно-ракетним полком, виявилася повністю покинутою.

Нові оцінки щодо зміни позицій сухопутних сил проливають світло на те, як вторгнення в Україну та значні втрати росії на полі бою змінюють військову карту Європи далеко за межами кордонів України.

Зараз чиновники з питань оборони Північно-Балтійського регіону сумніваються, як і коли росія зможе відновити свої військові сили вздовж північно-східного флангу НАТО, особливо враховуючи, що Фінляндія та Швеція готові вже найближчим часом приєднатися до Північноатлантичного альянсу.

Нинішні та колишні чиновники оборони США та Європи, які говорили з Foreign Policy, підкреслили, що росія залишається довгостроковою загрозою для регіону, особливо для невеликих країн Балтії, і що вони очікують, що москва відновить свою військову силу в російському Західному військовому окрузі в у довгостроковій перспективі, незалежно від того, як піде війна в Україні.

"Вони кинули на Україну майже все, що мали. Але це дуже вузький спосіб аналізу загроз. Безпосередня пряма військова загроза для Балтійського регіону, очевидно, зараз низька, оскільки на наших кордонах немає професійних військ. Але це не означає, що росія не небезпечна", — заявив генеральний секретар Міністерства закордонних справ Естонії Йонатан Всевіов.

Дипломат також зазначив, що довгострокова небезпека росії залежатиме від результату війни в Україні.

"Якщо трапиться так, що вони хоча б частково отримають те, чого прагнули в Україні, то ми прогнозуємо надзвичайно важкі часи для всіх нас у Європі", – додав він.

Читайте щоденну хроніку війни від "Рубрики" — найважливіші новини оборони від російської агресії та рішення для перемоги зібрані тут.

Автор:
Рубрика:
Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: