fbpx
Сьогодні
14:56 30 Сер 2022

На Полтавщині військовим виготовляють тактичні фільтри для води та перископи

Фото із фейсбуку Дениса Сілинника

На передову команда відправила понад 7000 перископів та майже 80 фільтрів. 

Про це пише видання "ЗМІСТ".

У чому проблема? Одна з проблем, яку постійно треба вирішувати військовим — це забезпечення чистою та безпечною для споживання водою. Особливо з таким стикаються ті, що знаходяться на виконанні завдань у тилу противника. Також військові потребують засобів спостереження за ворогом.

Яке рішення? Слюсар Денис Сілинник з Кременчука разом з небайдужими виготовляє вдома необхідні пристрої для ЗСУ та бійців тероборони. "Тилова бригада" виготовляє тактичні фільтри для води та перископи (оптичний прилад, що складається з системи дзеркал або призм, вмонтованих у металеві труби, і використовується для спостереження з укриття).

Як це працює? Станом на 26 серпня військовим безкоштовно передали майже 80 тактичних фільтрів для води. Наразі фахівці працюють над їх удосконаленням.

тактичні фільтри для води

Фото із фейсбуку Дениса Сілинника

Для виготовлення одного перископу потрібно зробити дві заготівлі, які кріпляться з двох сторін на трубу та тримають дзеркала. Щоб зробити один такий прилад, потрібно 100 г пластику для друку та 5,5 годин роботи одного 3D-принтера. Також необхідна сантехнічна труба 50 мм або 32 мм в діаметрі, два дзеркала та чотири стяжки.

Бригада виготовляє різні перископи. Є з фанери, у які можна вмонтувати прилад нічного бачення, також розробляють перископи з наближенням. Денис Сілинник виготовляв та відправляв бійцям 10-15 перископів на тиждень. Нині на передову відправив понад 7000 перископів.

Це точно працює? Раніше Сілинник працював разом зі своєю дружиною, а згодом до нього приєдналися хлопці з різних куточків країни. Вони виготовляють та доставляють перископи ближче до тих міст, де знаходяться самі волонтери. Тепер в групі майже 60 людей, з них друкують приблизно 10. Деякі друкують деталі та відправляють Денису, щоб він зібрав з них прилад.

Процес вдалося автоматизувати за допомогою за допомогою гугл-таблиць, куди всі учасники вносять дані. Також працює бот в телеграмі для збору заявок @periscopesUAbot.

перископ для ЗСУ

перископ

Фото із фейсбуку Дениса Сілинника

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: