fbpx
Сьогодні
08:30 29 Лип 2022

Українські землі стають менш продуктивними, а харчова цінність продуктів має меншу поживність, ніж 50 років тому

English version here

Це одна з основних причин, через яку нам вкрай необхідно заповідати сільськогосподарські землі.

Під час нещодавного інтерв'ю "Рубрики" з директоркою Національного природного парку "Тузловські лимани" Іриною Вихристюк науковиця розказала про те, що родючість українських грунтів на сільськогосподарських землях щороку зменшується: 

"Якщо порівняти продуктивну цінність землі зараз і 50 років тому — різниця колосальна, — розповідає Ірина Вихристюк. — Якби ви з'їли, наприклад, шматок хліба 50 років тому й зараз, ви б відчули різницю, оскільки поживна цінність харчових продуктів 50 років тому була значно вищою. Зараз вам потрібно з'їсти кількісно у 3-4 рази більше їжі, щоби насититись".

За словами головної природознавиці, до цього призводить застосування хімічних речовин під час вирощування фруктів та овочів:

"Хліб, помідори, огірки — усе, що вирощується на землі, зараз має меншу поживну цінність. Бо ми застосовуємо велику кількість хімії, яка дає можливість вирощувати більше об'ємів продукції, бо об'єм — це швидкі гроші. Тому втрачаємо в якості", — каже фахівчиня та наголошує: у природі все пов'язано, і меншу поживну цінність мають навіть ті продукти, які мають інше походження. Це також стосується молока та м'яса худоби.

Проте є й хороша новина: зменшення площі орних земель вже давно поставили за мету науковці, задіяні в галузі сільського господарства — йдеться про зменшення площі орних земель до 37-41%. Те саме вимагає й одна з директив ЄС, згідно з якою 30% сільськогосподарських земель ми маємо перетворити на заповідники. Схожий експеримент вже провели біологи НПП "Тузловські лимани" — і вже отримали перші успішні результати. 

Про те, як це вплине на відновлення родючості сільськогосподарських земель та скільки часу ми потребуватимемо на це — читайте на "Рубриці" в матеріалі, присвяченому українським степам.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: