Британія виділяє Україні 2,5 млн фунтів на розслідування воєнних злочинів рф
Велика Британія виділяє 2,5 мільйона фунтів стерлінгів (майже 3 мільйони доларів) для допомоги Офісу генпрокурора України в розслідуванні воєнних злочинів, скоєних росією
Про цю допомогу Британія оголосить сьогодні, 14 липня, пише пресслужба уряду.
Зазначають, що гроші підуть на допомогу викриття злочинів, скоєних в Україні під час російського вторгнення, включно зі злочинами сексуального насильства.
"Оскільки кількість доказів можливих воєнних злочинів, скоєних російськими військами, зростає щодня, підтримка Великої Британії відіграватиме життєво важливу роль у допомозі українській владі в її зусиллях добитися справедливості", написано в повідомленні.
Як наголошують у документі, пакет допомоги на 2,5 мільйона фунтів нададуть на 2022-2023 роки через Консультативну групу Atrocity Crimes Advisory Group (ACA).
Цю групу створили у травні спільно з ЄС та США для підтримки українських прокурорів у зборі доказів і притягненні воєнних злочинців до відповідальності.
Міноборони Британії продемонструвало, як ЗСУ опановують нову бронетехніку
Пішов, але поки лишається: що означає відставка Бориса Джонсона для України
До пакета підтримки ввійде зокрема:
- розгортання мобільних груп правосуддя на місцях потенційних воєнних злочинів,
- підготовка до 90 суддів,
- збір судових доказів
- підтримка британських експертів у питаннях сексуального насильства під час війни.
До того ж заначають, що раніше Британія вже виділила 1 мільйон фунтів для підтримки сфери правосуддя.
У травні країна відправила групу експертів з воєнних злочинів до Польщі, щоб визначити, де підтримка Великої Британії буде найбільш ефективною для України.
Пізніше того ж місяця українська генпрокурорка Ірина Венедіктова відвідала Велику Британію.
Нагадаємо, що Офіс Генпрокурора України станом на ранок 14 липня зареєстрував уже 22 504 злочини агресії та воєнні злочини, а також 10 922 злочини проти національної безпеки України.
Генпрокурорка Ірина Венедіктова розповідала, що російські загарбники здійснювали сексуальне насилля щодо українських жінок і чоловіків, дітей та людей похилого віку.
А втім, деякі жертви мовчать про це через страх, біль, відчай і тотальну недовіру до всіх.
"Цифри щодня змінюються, але вони — не дзеркало ситуації.
Ті, хто зазнав такого страшного насилля, здебільшого статистикою бути не хочуть.
Правоохоронці частіше дізнаються про випадки з відкритих джерел або від третіх осіб, а не від безпосередніх потерпілих. Не завжди сигнали підтверджуються", розповідала Генпрокурорка.