Ветеринари з Одеси рятують від змій українських військових під Херсоном
Обережно змії! Період літньої спеки – активна пора плазунів.
Фахівці ветеринарії з Одеси, Леонід та Валентина Стоянови, з першого дня допомагають усім тваринам, які потребують допомоги. Днями смілива пара фахівців вирушила під Херсон, щоб передати аптечки першої допомоги від можливих укусів гадюк для ЗСУ.
"Зараз із підвищенням температури почастішали випадки зустрічі людей зі зміями. Наприклад, жовтобрюховий полоз (лат. Dolichophis caspius) можна зустріти на півдні України. Це досить велика змія довжиною 180 см, але змія не отруйна. Вона може бути дуже агресивною. Головне не намагатися її схопити і дати їй продовжувати рухатися своїм шляхом. Крім того, на півдні України можна зустріти водяних вужів (лат. Natrix tessellata), які теж абсолютно не шкідливі. На Одещині отруйні змії не зустрічаються, на відміну від Херсонської. Там можна зустріти степову гадюку (лат. Vipera ursinii), але звичайній громадянській людині досить складно зустріти цю змію в повсякденному житті, що не скажеш про наших військових. Нещодавно ми допомогли зібрати близько 100 аптечок першої допомоги за укусу отруйних змій для наших ЗСУ", – розповіли ветеринари.
Причиною укусу гадюки є самооборона, якщо людина випадково настане, сяде на неї чи візьме до рук.
Правила поведінки при укусі:
- Зверніться по допомогу.
- Не нервувати і робити активних рухів, т.к. м'язові скорочення збільшують швидкість всмоктування отрути.
- Випийте 2-3 літри води.
- Прийміть антигістамінні та знеболювальні препарати (крім аспірину).
Категорично заборонено:
- Накладати джгут на уражену кінцівку.
- Припікати, давити та різати місце укусу.
- Вживати алкоголь.
Нагадуємо, що перша медична допомога забезпечить швидке одужання та відновлення працездатності. Будьте пильні, обережні та бережіть себе!