Розкішні інтер'єри бібліотек в книзі Массімо Лістрі
Протягом майже 30 років відомий італійський фотограф Массімо Лістрі відвідував бібліотеки з усього світу і знімав найбільш незвичайні з них.
Тепер його книга "Найкрасивіші бібліотеки світу" занурює читачів у захоплюючу подорож по розкішним залам книжкових святинь.
До книги увійшли світлини та історії найнезвичніших бібліотек світу, зведених з XV століття і до наших днів.
Роботи Массімо оцінять не лише бібліофіли, а й цінителі історичної архітектури, адже на сторінках можна побачити і розкіш інтер'єрів Ватиканської апостольської бібліотеки, і кесонні стелі Бібліотеки Моргана в Нью-Йорку.
Бібліотека Кремсмюнстерського абатства, Кремсмюнстер, Австрія
Кремсмюнстерське абатство – один із найстаріших і найбільших монастирів Австрії. Його бібліотека була побудована архітектором Карло Антоніо Карлоне в 1670 році і налічує близько 170 тисяч книг.
Бібліотека Джіроламіні, Неаполь, Італія
Ця унікальна бібліотека з'явилася в 1586 році та вважається найстарішою в Неаполі. У ній зберігається багата колекція рукописів, інкунабул, рідкісних видань і старих музичних партитур. Разом з церквою, бібліотека становить величезний історичний комплекс.
Ватиканська апостольська бібліотека
Бібліотека має у своєму розпорядженні найбагатше зібрання рукописів середньовіччя й епохи Відродження. Книгосховище засноване в XV столітті папою Сикстом IV, зараз у фондах бібліотеки зберігається близько 1,6 мільйона друкованих книг, 150 тисяч манускриптів, 8300 інкунабул, понад 100 тисяч гравюр і географічних карт і 300 тисяч монет і медалей.
Бібліотека Жуаніна, Коїмбра, Португалія
У 1537 році король Португалії Жуан III переніс португальський університет з Лісабона в Коїмбри. Сюди Жуан запросив багатьох видатних португальських і європейських викладачів і, звичайно ж, відкрив бібліотеку.
Королівська бібліотека в Палаці Марфа, Марфа, Португалія
Найбільший королівський палац в Португалії був зведений в 1771 році в лісабонському передмісті Мафра в стилі зрілого бароко для короля Жуана V і його дружини Анни Австрійської. До складу палацового ансамблю входить грандіозна бібліотека.
Бібліотека Трініті-коледжу, Дублін, Ірландія
Бібліотека Трініті-коледжу – одна з найбільших і найстаріших бібліотек Ірландії. Книгосховище, побудоване в 1732 році, займає цілих п'ять великих будівель, а родзинкою бібліотеки вважається її "довгий зал" – просторе й урочисте двох'ярусне приміщення з бюстами відомих письменників і вчених.
Бібліотека Святої Женев'єви, Париж, Франція
Це одна з найбільших публічних бібліотек Парижа, побудована в 1843-1851 роках в наслідування архітектури італійського Відродження за проектом Анрі Лабруста. Розташована на пагорбі Святої Женев'єви і зберігає понад два мільйони книг.
Бібліотека монастиря Святого Галла, Санкт-Галлен, Швейцарія
Найдавніша бібліотека в Швейцарії, заснована в монастирі Святого Галла першим абатом цієї обителі святих Отмаром на початку VIII століття. У фондах бібліотеки в стилі рококо перебувають близько 160 тисяч примірників книг.
Бібліотека абатства Адмонт, Адмонт, Австрія
Бібліотека абатства Адмонт побудована інженером Вільгельмом Бюхером в 1865 році. Будівля поєднує в собі декілька архітектурних стилів – від раннього бароко до неоготики.
Бібліотека Страховського монастиря, Прага, Чехія
Ця бібліотека при монастирі існує вже понад 800 років. Найдавніші екземпляри бібліотеки відносяться до XII століття. Зараз у фондах бібліотеки налічується близько 200 тисяч книг.
Португальська королівська бібліотека, Ріо-де-Жанейро, Бразилія
Бібліотека була заснована в 1837 році, і з 1900 року стала публічною. Через своє зовнішнє і внутрішнє оздоблення приміщення бібліотеки стало однією з міських визначних пам'яток і неодноразово з'являлося в різних фільмах. У 2014 році журнал Time назвав бібліотеку четвертою за красоюі серед усіх бібліотек світу.
Бібліотека Рейксмюсеума, Амстердам, Нідерланди
Рейксмюсеум входить до першої двадцятки найбільш відвідуваних художніх музеїв світу, а його дослідницька бібліотека, побудована в 1885 році, зберігає цінні матеріали, починаючи від аукціонних каталогів і закінчуючи рідкісною періодикою.
Бібліотека абатства Оттобойрен, Оттобойрен, Німеччина
У монастирському комплексі Оттобойрен можна відвідати бібліотеку з більш ніж 15 тисячами друкованих видань. Бібліотека була побудована ще в 764 році.
Бібліотека абатства Віблінген, Ульм, Німеччина
Бенедиктинський монастир Віблінген був заснований в 1093 році, а зал бібліотеки з'явився тут між 1737 і 1744 роками. Бібліотека являє собою яскравий зразок стилю рококо з унікальними фресками та скульптурами.
560-сторінкову книгу фотографа можна придбати на Amazon та сайті TASCHEN.
Массімо Лістрах — один з головних інтер'єрних фотографів. Його нерідко називають "архітектором від фотографії" — в його об'єктиві сотні кадрів, зроблених в закритих від туристів палацах, особняках посольств і резиденціях.