fbpx
Сьогодні
22:26 20 Лют 2022

Блінкен розповів, чому Захід не оголошує наперед найболючіші для Росії санкції

Фото: Chris J Ratcliffe/Getty Images

Державний секретар Сполучених Штатів Америки (США) Ентоні Блінкен назвав причину відмови Вашингтона від анонсування найбільш болючих для режиму Путіна санкцій.

Про це очільник американської дипломатії розповів ввечері 20 лютого 2022 року в ефірі CNN. Стенограма бесіди з ним ведучої каналу Дани Беш з'явилася на офіційному сайті Держдепартаменту.

"Що стосується санкцій, то разом із європейськими партнерами та союзниками ми створили великий пакет санкцій. Країни G7 в Мюнхені зібралися разом, підтвердивши, що для Росії будуть серйозні наслідки, якщо вона продовжить цю агресію. Метою санкцій, насамперед, є спроба стримати Росію від війни. Як тільки ви їх активуєте, цей стримуючий фактор зникає. І до останньої хвилини, доки ми можемо намагатися вплинути на це стримуючий ефект, ми будемо намагатися це робити", – відповів Блінкен на запитання Дани Беш відносного тому, чому країни Заходу не називають зараз Путіну всього того що на нього чекає, в тому разі якщо він все ж таки наважиться напасти на України.

Разом з тим, Блінкен вкотре підкреслив, що США готові до будь-яких перемовин з Володимиром Путіним, допоки російські війська нге перетнули кордон з Україною.

"Ви чули, як нещодавно сказав президент Байден: ми вважаємо, що президент Путін прийняв рішення, але допоки танки не поїдуть (до України – ред.), а літаки не полетять, ми будемо використовувати будь-яку можливість і кожну хвилину ми маємо дивитися, чи зможе дипломатія все ще переконувати", – підсумував Блінкен.

Тим часом Резніков заявив, що сьогодні жодного ударного угрупування Росії біля України немає.

Раніше Єлисейський палац заявив, що президент Франції Еммануель Макрон і глава Росії Володимир Путін домовилися організувати зустріч робочої групи задля припинення вогню в Україні.

Рубрика повідомляла, що у неділю, 20 лютого, відбулася чергова розмова президента Франції Еммануеля Макрона із главою Росії Володимиром Путіним.

Після цього французький лідер одразу ж зателефонував українському колезі Володимиру Зеленському.

За останню добу для політиків це стало другою телефонною розмовою.

Як повідомляла Рубрика, під час дзвінка ввечері 19 лютого вони обговорювали загострення на Донбасі.

Зокрема, кроки, які потрібно зробити для негайної деескалації, а також шляхи політико-дипломатичного врегулювання.

Нагадаємо, що 7 лютого у Москві відбулася особиста зустріч Макрона та Путіна.

Вони розмовляли майже шість годин. Наступного дня президент Франції прилетів до Києва для зустрічі з українським лідером Зеленським. Про що тоді говорили політики – читайте в матеріалі.

Як повідомляла Рубрика, 19 лютого президент України Володимир Зеленський виступив на Мюнхенській конференції з безпеки.

Він заявив, що країна готова вести переговори у всіх можливих форматах для встановлення миру на Донбасі та ініціював саміт країн-учасниць Будапештського меморандуму, який передбачав відмову країни від ядерної зброї.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: