Як допомогти звірям у морози?
Зима — складний період для всіх живих створінь. Якщо людям морози просто неприємні, то для звірів, які живуть в місті — це випробування не на життя, а на смерть.
Міське середовище збіднене на природні джерела харчування для звірів, тому часто небайдужі люди для них — єдиний шанс вижити. Кожен з нас може якось підтримати у морозну погоду безпритульних тварин, птахів чи інших мешканців міста, в яких немає теплого дому. Ось кілька рекомендацій про морози та звірів від активісток ГО «Відкриті клітки Україна»:
Як собаки переносять мороз?
За низької температури у собак, які живуть на вулиці, починають замерзати кінцівки. Для них важливими є і потреба в теплому місці, щоб зігрітись та відпочити, і в харчуванні. У бродячих собак немає доступу до постійного джерела їжі, тому вони виснажуються, їх організм не має з чого виробляти енергію. В зимовий час смерть приходить не напряму від голоду чи морозу, а від того що тваринам немає де виспатись та відновити сили. Через це собаки зимою практично не сплять, голод та холод спонукає їх бродити вулицями в пошуках їжі, і коли в них зовсім немає сил вони падають і вмирають.
Як допомогти собакам і котам?
- Спорудити укриття. Навіс, примітивна будка з дощок або аналогічного матеріалу, — загалом що завгодно, щоб закрити від вітру та опадів. Укриття також бажано утеплити, наприклад соломою, пінопластом та іншим дешевими, доступними матеріалами.
- Годувати теплою їжею та давати гарячі напої кожного дня. Щоб вода не замерзала, можна додати в неї ложку цукру.
- Брати на тимчасову перетримку. Якщо є можливість в особливо суворі зимові ночі заберіть тварину додому. Спроба знайти постійне житло, де тварину любитимуть та доглядатимуть — це найцінніше і надасть залежним від нас істотам шанс на щасливе життя.
- Приймати у свою сім'ю. Це найщасливіший сценарій для тварини. Якщо ви вирішили взяти кота чи собаку додому, то, в першу чергу, відвезіть її до ветеринарної клініки, щоб перевірити на наявність захворювань, особливо, якщо у вас вдома вже є домашні улюбленці.
Як допомогти птахам?
Нашим пернатим сусідам допомогти простіше — все чого вони потребують це підгодівлі. Для цього найкраще спорудити чи придбати годівницю — птахи добре памятають місця з їжею і повертатимуться туди.
Підгодівлі вони дуже потребують, зима губить 80% синиць. Правила підгодівлі такі:
- Птахам протипоказана солона та приправлена їжа.
- Чудово підходить звичайний білий хліб в будь-якому його стані: сухарики, крихти, грудочки.
- Чорний хліб згодовувати не можна.
- Улюбленими ласощами для пташок є різне необроблене насіння: соняшникове, гарбузове, кавунове, з динь та огірків, коноплі, пшениця, овес, просо, кукурудза.
- Волоські та інші горіхи, очищені від шкаралупи, є також цінним калорійним кормом.
- Висушені плоди горобини, калини, шипшини, смородини, а також яблука — будуть птахам до смаку.
Годівницю бажано вішати на відкритому просторі, щоб птахи почувались безпечно маючи можливість оглядати місцевість. Досипати корм варто регулярно, невеликими порціями, оскільки пташки покладатимуться на підгодівлю в місці, яке запам'ятають.
Всі ми відчували співчуття, проходячи повз безпритульних тварин та спостерігаючи за дикими птахами, які не можуть знайти корму в зимовий період. Тож давайте разом потурбуємось про виживання цих живих створінь у важку для них пору.