В ЄС опублікували поради для стримування нового штаму коронавірусу Omicron
У Європейському центрі із запобігання та контролю захворювань опублікували рекомендовані заходи для стримування поширення нового штаму коронавірусу Омікрон. Там кажуть, що є певна невизначеність щодо стійкості вакцин та ризику повторного зараження.
Про це йдеться у зібраній центром інформації про новий варіант вірусу.
На тлі поширення штаму коронавірусу Омікрон та тривалого поширення Дельта-варіанту експерти дали наизку порад. Окрім рекомендації уникати подорожей до країн, де були виявлені випадки нового штаму коронавірусу, вони закликають:
- пріоритетно зробити щеплення тим, хто їх ще не отримав або не повністю вакцинований;
- розглянути країнам ЄС введення третьої (бустерної) дози для тих, кому вже є 40 років і старшим (спершу орієнтуватися на найбільш вразливих і людей похилого віку, а потім — розглянути додаткове щеплення для всіх дорослих віком від 18. Від перших двох доз вакцини має минути щонайменше шість місяців);
- збільшити тестування і відстежувати контакти хворих на COVID-19.
Що відомо про новий штам коронавірусу Омікрон?
Варіант коронавірусу Omicron (B.1.1.529) вперше виявили у Південній Африці 24 листопада. Вірус швидко поширився у найбільш густонаселеній провінції ПАР Гаутенг.
Наразі випадки зараження цим штамом зафіксовані у Ботсвані, ПАР, Гонконгу, Ізраїлі, Бельгії, Німеччині, Італії, Великі Британії та Австралії.
Всесвітня організація охорони здоров'я визнала штам Омікрон таким, що «викликає побоювання». У ВООЗ зазначили, що цей варіант має велику кількість мутацій, що можуть спричиняти більшу заразність вірусу. Також експерти заявляють, що штам Омікрон може виявитися більш стійким до вакцин і поставити під загрозу зусилля у боротьбі з пандемією.
Десятки країн почали закривати свої кордони для приїжджих з півдня Африки через нову мутацію коронавірусу. В ПАР це вважають «покаранням».