fbpx
Сьогодні
21:36 30 Жов 2021

У США з коров'ячого гною зробили фільтр для води

Фото Unsplash

Американський учений І Чжен придумав, як за допомогою коров'ячого гною та високої температури опріснити морську воду. Технологія допоможе впоратися із нестачею питної води. Сьогодні в уразливих регіонах живе 1,42 мільярда людей, їхня кількість зростатиме.

Про це пише Phys.org.

І Чжен разом із колегами нагрів відро гною до 1700°C, щоб знищити у ньому бактерії. У процесі утворилася порошкоподібна форма вуглецю. З цього чорного матеріалу вчені зробили піну, а її перетворили на матеріал, що вбирає. Під впливом сонячного світла вода нагрівалася і парою проходила через нього.

Морська вода, пропущена через цей матеріал, фільтрувалася та опріснялась. Натрію в ній було в рази менше, ніж дають змогу норми Агентства з охорони навколишнього середовища США для питної води.

«Матеріали, що використовуються нами, повністю натуральні та стійкі. Вони добре справляються із завданням, вони дешеві, і їх легко добути та виготовити», — заявив Чжен.

Фільтр на основі гною може стати альтернативою пристроям, що очищають, з тонкою плівкою, яка витягує сіль з морської води. Такі фільтри коштують дорого, споживають багато енергії та шкодять екології.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: