fbpx
Сьогодні
Фото 11:19 16 Вер 2021

Київський Кит: у Києві відбулося відкриття нового екологічного символу міста

На ВДНГ 15 вересня відбулося відкриття нової медіа-скульптури "Київський Кит". Арт-об'єкт став новим екологічним символом міста.

Про це повідомляється на сторінці "Київський Кит" у Фейсбук, передає Рубрика.

Скульптура довжиною 12 метрів має металевий каркас та облаштована панелями з переробленого пластику. Її інтерактивне освітлення підключене до "Екосистеми міста з моніторингу стану забруднення повітря та води", враховує пори року, кількість опадів та змінює від цього забарвлення, показуючи тим самим стан екології в місті.

Київський Кит

Пластик для кита збирали впродовж шести місяців разом з активістами та учнями 25 київських шкіл. Волонтери прибирали сквери, парки, річки Либідь та Дніпро.

"Київський Кит" став найбільшою скульптурою з переробленого пластику та встановив Національний рекорд України в категорії "Вперше – мистецтво".

Автор арт-об'єкта — Валерій Коршунов. Він утілював культурні проєкти в Чорнобилі, серед яких створення мобільного додатку про Чорнобиль з доповненою реальністю, мурал на будівлі ЧАЕС, діджитал-барельєф "Прометей" у Прип'яті та інші.

Київський Кит

Під час презентації скульптури на ВДНГ був зафіксований Національний рекорд України: Київський Кит – найбільша скульптура з переробленого пластику. Скульптура встановлена біля 11 павільйону – це символічне та яскраве повернення Київського Кита, адже саме тут, біля павільйону «Дари моря» з радянських часів до 90-х років знаходився інший кит — муляж Синього, основою якого був справжній 12-метровий скелет найбільшого ссавця планети.

Київський Кит

«Зручний і такий звичний у використанні одноразовий пластик став майже незамінним у нашому побуті.  Але людство дійшло до межі та опинилося перед цивілізаційним вибором "він або ми" – 1 до 1. Якщо ми приймаємо рішення боротися з сучасними викликами для довкілля, то мусимо свідомо та чітко розуміти, що в нас є два шляхи – це регуляція  та формування екологічної свідомості українців. Дякую авторам проєкту, що у такий незвичний спосіб привертають увагу громадян до проблем засмічення пластиком і спонукають берегти довкілля», – коментує цю подію Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський.

Перетворення, сортування і переробка пластику на сучасні об'єкти паблік арту може стати новим трендом України, які слугуватимуть новими зонами відпочинку та індикаторами стану навколишнього середовища, прикрашаючи українські міста.

Київський Кит

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: