Дерева у дендрарії Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка страждають від змін клімату: у ботсаду знайшли рішення
У ботанічному саду імені Миколи Гришка встановили нові системи поливу. Раніше дерева поливали з відер. Останні два тижні в рамках проекту благодійного фонду Peli can live #ВодаДляБотсаду більше 30 волонтерів та волонтерок копали траншею, щоб запустити воду, і тепер перші три блоки системи поливу охопили садові жасміни, ясени та карії.
Також була закладена магістраль, що є основою для перекидання води на ділянки Дендрарію, що розміщені на плато. Запланована система поливу складається з 63 блоків, що охоплюють територію в 30 га. Блоки підключатимуться почергово.
Дендрарій Ботсаду – це унікальна колекція з 674 видів, 22 різновидів, 35 гібридів та 274 культиварів деревних рослин з різних частин Помірного кліматичного поясу. Він створювався з 1944 року для випробування нових для Києва видів та як загальнодоступна навчальна база, тож кожне дерево в колекції має свою історію, а більшість із них належать до видів з високим охоронним статусом, згідно переліку МСОП. Разом із цим, місцерозташування Дендрарію за умов аномальних літніх та зимових посух стало не найсприятливішим – найвищі точки Дендрарію підняті над Дніпром на 100 м, тому ґрунтові води недосяжні для рослин, і стара система поливу не справляється зі своїми функціями. За словами Яни Бобрової, співзасновниці і виконавчої директорки Благодійного фонду "Peli can live", працівники і працівниці Ботсаду, щоб врятувати від засихання дерева, здійснювали полив вручну, буквально відрами.
Кошти вдалось зібрати через платформу "Kind Challenge" – це 83,4 тисячі гривень. Фінансово до проекту долучилось 195 людей, а найбільший внесок зробила Школа №5 Печерського району – кошти було зібрано на благодійному ярмарку.
Підтримати проект можна на платформі Kind Challenge за посиланням.