Єврорада хоче розглянути варіанти нових економічних санкцій проти Росії
Лідери Євросоюзу на саміті виступили за вибіркову взаємодію з Росією, однак запропонували високому представникові підготувати варіанти обмежувальних заходів, включаючи економічні санкції.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на висновки саміту.
"Щодо зміцнення нашої стійкості, Європейська рада наголошує на необхідності твердої та скоординованої реакції ЄС та його держав-членів на будь-яку подальшу зловмисну, протизаконну та руйнівну діяльність Росії з використанням всіх наявних в розпорядженні ЄС інструментів та забезпечення координації з партнерами. З цією метою Європейська рада також пропонує Комісії та високому представникові представити варіанти додаткових обмежувальних заходів, включаючи економічні санкції" – йдеться у рішенні саміту.
Лідери наголосили, що у відносинах з Росією Європейський союз прагне до єдиного, довгострокового та стратегічного європейського підходу, заснованого на п'яти керівних принципах.
"Європейська рада запрошує Раду, Комісію та Верховного представника продовжувати виконувати їх у повному обсязі з належним урахуванням цінностей, принципів та інтересів Європейського союзу" – йдеться у висновках саміту.
Європейська рада також закликала Росію повністю взяти на себе відповідальність за забезпечення повного виконання Мінських домовленостей як ключової умови будь-якої суттєвої зміни в позиції ЄС.
Також лідери ЄС підтвердили відкритість Європейського союзу до вибіркової взаємодії з Росією у сферах, що представляють інтерес для ЄС, і запропонували розробити конкретні варіанти, включаючи умови та важелі впливу в цьому відношенні, з метою їх розгляду Радою щодо таких питань, як клімат та навколишнє середовище, здоров'я, а також окремі питання зовнішньої політики та безпеки політичних та багатосторонніх питань, таких як JCPoA, Сирія та Лівія.
У цьому контексті Європейська Рада вивчить формати та умови діалогу з Росією.
Як повідомляла Рубрика, Європейський Союз оголосив про застосування нових санкцій проти режиму Білорусі за його дії проти громадянського суспільства, утиски на адресу опозиції, а також за акт повітряного піратства із примусовою посадкою літака Ryanair у Мінську для арешту незалежного журналіста.