Зеленська спільно з послом Швеції відкрили у Полтаві клуб для відповідальних тат
Дружина Президента Олена Зеленська спільно з Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції в Україні Тобіасом Тибергом та головою Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA) в Україні Хайме Надалем 16 червня відкрили клуб для відповідальних тат «TATO-Hub Полтава» й запустили аудіогід Музеєм Полтавської битви шведською мовою.
Про це повідомляє пресслужба Офісу президента, передає Рубрика.
Клуб "TATO-Hub Полтава" створено в межах проекту "Трамплін до рівності", що імплементується Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні. Згідно з даними досліджень, які проводить UNFPA-Україна, маємо таку статистику:
- 71% чоловіків погоджуються, що проводять мало часу з дітьми;
- 65% чоловіків думають, що достатньо просто заробляти гроші, щоб бути хорошим татом;
- 62% чоловіків визнають, що зазвичай дружина забезпечує щоденне піклування про дитину;
- 78% говорять, що в їхніх родинах саме дружина перебуває вдома з дитиною, коли та хворіє;
- 59% чоловіків знають, що батько має таке ж право брати батьківську відпустку, як і мати.
- Лише 3% чоловіків беруть відпустку для догляду за дитиною. Водночас кожна третя жінка хотіла б, щоб чоловік взяв декретну відпустку замість неї на певний період.
«Рівність прав для матері й батька щодо догляду за дитиною є одним з напрямків роботи, які Україна визначила для себе, приєднавшись минулого року до міжнародної ініціативи «Партнерство Біарріц» – партнерства рівних можливостей. І маю зазначити, ми впевнено рухаємося до поставлених цілей. Нещодавно почав діяти закон, який дає право чоловікам скористатися повноцінною декретною відпусткою протягом перших трьох років. А також право на оплачувану чотирнадцятиденну відпустку в перші три місяці після народження дитини», – заявила Олена Зеленська.
Зазначається, що діяльність «ТATO-Hub» спрямована на організацію занять виключно для татусів з питань дитячої психології, побудови відносин «батьки-діти», з питань сексуальної освіти, подолання стресів, конструктивного вирішення конфліктів, підготовки до пологів і появи малюка, шкідливості гендерних стереотипів.
Усі заходи проводитимуть висококваліфіковані досвідчені психологи на безоплатній основі за попереднім записом.
Також дружина Президента України також відвідала опорний заклад загальної освіти Полтавської області Диканську ЗОШ I-III ступенів ім. М. В. Гоголя.
На зустрічі були присутні заступник міністра освіти і науки України Любомира Мандзій, перший заступник голови Полтавської ОДА Дмитро Лунін, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА Віта Ковальська та представник головного управління Держпродспоживслужби у Полтавській області Яніна Аранчій. Під час зустрічі відбулася презентація проекту «Реформи харчування учнів Полтавської області», на якій була розглянута система організації шкільного харчування в регіоні.
На прикладі Полтавщини було виявлено низку проблемних питань, які мають бути вирішені, а саме: невідповідність матеріально-технічного стану харчоблоків системі НАССР, неврегульованість на законодавчому рівні посади шеф-кухаря в закладі освіти, відсутність чітких правил співпраці з бізнесом, проблемні питання щодо закупівель продуктів та/або послуг харчування й наявність недобросовісної конкуренції тощо.
Також у Полтаві за участю Олени Зеленської та Посла Швеції в Україні відбулося відкриття аудіогіда Музеєм Полтавської битви шведською мовою.
"Дуже радий бачити, як ініціатива першої леді перекласти аудіогід до Музею Полтавської битви шведською мовою не лише сприяє історичному та культурному зв'язку між нашими країнами, а й робить такі історичні пам'ятки в Україні більш доступними для відвідувачів зі Швеції", – зазначив Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг.