Nord Stream 2: США пригрозили санкціями компаніям-учасницям
США можуть запровадити санкції проти енергетичних компаній Німеччини і низки інших європейських країн, що беруть участь в будівництві газопроводу "Північний потік-2".
Про це заявив заступник держсекретаря США з питань енергетичних ресурсів Френсіс Феннон, передає "Голос Америки".
"Компанії, які оперують у сфері російського енергетичного трубопровідного сектора, включаються в ділову активність, яка несе значний ризик санкцій, і це стосується "Північного потоку – 2" і "Турецького потоку" – сказав Феннон.
Він виклав точку зору уряду США на будівництво Росією газопроводів в обхід території України: "Ми продовжуємо виступати на підтримку продовження транзиту газу через Україну. Кращий спосіб, який забезпечив би Україні можливість бути важливим партнером у сфері транзиту газу для Європи після 2019 року, полягає в тому, щоб "Північний потік-2" і "Турецький потік" не були б побудовані".
"Опора Європи на російський газ робить її стратегічно вразливою. Росія може і повинна залишатися постачальником газу в Європу, але не повинна домінувати на ринку заради досягнення своїх ворожих політичних цілей. "Північний потік-2″ розділить Європу і посилить можливості Росії використовувати свої енергоресурси для політичного тиску і шкідливого впливу", – вважає Феннон.
За його словами, будівництво трубопроводу дозволить Росії "посилити свою агресивну військову присутність в регіоні Балтики", а організація газопостачання Європи в обхід України у принципі "усуне важливе обмеження на шляху подальшої агресії Росії проти України".
"Енергоресурси – це одне з гібридних знарядь, які Росія використовує для того, щоб поширювати свій зловмисний вплив і сіяти розбіжності в трансатлантичному співтоваристві. Ось чому США продовжують жорстко заперечувати проти "Північного потоку-2" і "Турецького потоку" – заявив високопоставлений співробітник Держдепартаменту США.
"США будуть продовжувати дипломатичне просування своєї тези про досягнення енергетичної безпеки шляхом диверсифікації джерел, шляхів і постачальників енергоресурсів. Якщо говорити більш конкретно, ми очікуємо від Єврокомісії просування в поправках до Газової директиви – ми вважаємо це важливим кроком у досягненні подальшої прозорості, чого сама Європа довго домагалася. Ми також підтримуємо дії Данії у сфері своєї національної безпеки", – додав помічник держсекретаря США.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.