fbpx
Сьогодні
10:45 30 Січ 2021

У Львові планують боротися з ожеледицею за допомогою кави

У Львові вперше планують використати кавову гущу для боротьби із ожеледицею.

Таку ініціативу запропонувала радниця міського голови Львова Ірина Оршак, повідомляє пресслужба Львівської міської ради.

Вона зазначає, що кавова гуща після використання має абразивні властивості, не лише не шкодить зеленим насадженням, а й може бути їм корисною та не потребує збору після використання.

"Ми у пошуках екологічних альтернатив для боротьби з ожеледицею, адже є багато зауважень від містян, що піскосуміш потім залишається на весняний та літній періоди і з нею складно поборотись, а соляні розчини, мабуть, через свою активність не зовсім підходять для власників домашніх улюбленців, в них застереження стосовно її використання. Тому виникла ідея спробувати боротись із ожеледицею кавовою гущею", – розповіла пані Оршак.

Вона повідомила, що зробити такий експеремент їх надихнув досвід скандинавських країн. "Перш за все скажу, що кавова гуща також має абразивні властивості, можливо, не такі хороші як пісок, але вони є за рахунок мелення зерна. А після пресу та використання кавова гуща фактично є майже сухою", – наголосила радниця.

Вона повідомила, що представники міськради мали б обговорити з львівськими кав'ярнями щодо безкоштовної передачі кавової гущі.

Пілотний проєкт планують спершу у парку "700-річчя Львова". Таке рішення вони прийняли з кількох причин. "Перш за все, кавова гуща на вулицях міста, мабуть, не дуже естетично буде виглядати, як щось чорного кольору посипане по снігу. До того ж, кавова гуща, як і пісок та інші розсипчасті речовини, буде чіплятись на взуття і розноситись. До парку ж людина зазвичай йде гуляти, тому там немає установ, куди вона може це занести і забруднити щось.

Крім того, це добре робити у парках, тому що кавова гуща має сприятливий і гарний вплив на рослинність. Тобто вона не те що не шкодить, а навпаки — підживлює. Вона допомагає рослинам краще рости, покращує структуру ґрунту, має властивості відлякувати деяких шкідників. Власне тому, ми вирішили спробувати її експериментально у парку. Ми подивимось, наскільки ефективно вона боротиметься з ожеледицею, але у будь-якому випадку, вона точно не нашкодить, а навпаки — допоможе.

Пізніше двірники просто зметуть кавову гущу, коли розтопиться сніг, туди, де у парку є зелена рослинність. Тобто гущу не потрібно прибирати, вивозити чи утилізовувати. Її просто треба буде змести на травичку, кущі чи під дерева і вона матиме корисні властивості для рослин", — розповіла Ірина Оршак.

У міськраді наголошують, що проєкт є пілотним і перш за все буде вестися спостереження щодо ефективності такого методу боротьби з ожеледицею.

Нагадаємо, ще у грудні екоактивісти пропонували у Києві боротися з ожеледицею за допомогою кави.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: