Київ увійшов до ТОП-20 мегаполісів із найбруднішим повітрям: у КМДА пояснили, з чим це пов'язано
В українській столиці в середу, 20 січня, зафіксовано один із найвищих показників забруднення повітря у світі.
Про це свідчать дані порталу Iqair, що відслідковує рівень забруднення повітря у режимі реального часу.
Зараз Київ на 16 місці в світовому рейтингу міст по забрудненню. Індекс якості повітря Києва становить 152 при нормі 50. Рівень забруднення повітря у столиці України характеризується як «нездоровий для чутливих груп населення».
При такому рівні атмосферного забруднення людям із захворюваннями дихальної системи радять одягати респіратори, у приміщеннях закривати вікна і включати очищувачі повітря, а також виключити спортивні заняття на відкритому повітрі.
У КМДА пояснюють забруднення повітря у Києві активною роботою котлових систем у приватному секторі у зв'язку з різким зниженням температури.
«Наразі погодні умови сприяють накопиченню шкідливих домішок в атмосферному повітрі. Спостерігається область високого тиску з антициклонічним характером погоди, що характеризується слабким вітром. Дані погодні умови перешкоджають перемішуванню атмосферних шарів повітря та сприяють накопиченню забруднюючих речовин на поверхні землі. У зв'язку з різким зниженням температурних показників мешканці приватних садиб почали активно спалювати тверді побутові відходи, до яких також потрапляє сміття з пластиком, що впливає на забруднення повітря», – зазначив в. о. начальника Управління екології та природних ресурсів КМДА Олександр Савченко.
Зокрема, станом на 19 січня спостерігається перевищення гранично допустимих концентрацій продуктів горіння та пилу в Дарницькому районі столиці.
Лабораторія КАРС 19 січня ввечері провела заміри повітря та зафіксувала перевищення показників продуктів горіння, а саме: діоксиду азоту і оксиду вуглецю – у 2 рази. Різкий запах гарі відчувається в різних районах Києва.
Згідно з даними стаціонарних постів Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського за 19 січня, у повітрі Києва відмічено перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій діоксиду азоту та діоксиду сірки (продуктів горіння) у 1,5 – 2 рази.
У Києві зафіксовано забруднення повітря через активну роботу котлових систем у приватному секторі у зв'язку з різким…
Posted by Управління екології та природних ресурсів КМДА on Wednesday, January 20, 2021
Про погане повітря у КиєвіВчора датчики знову зафіксувпли високі показники забруднення повітря (169 AQI, а є випадки…
Posted by Olya Gvozdik on Wednesday, January 20, 2021
Фахівці нагадують, що робити у випадках задимленості:
- Обмежити перебування на відкритому повітрі. Дітям і вагітним жінкам слід відмовитися від тривалих прогулянок;
- Тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці.
- Ввімкнути системи кондиціонування та очищення повітря.
- Проводити вологе прибирання, корисно поставити ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря;
- Збільшити споживання рідини до 2-3 літрів на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочно-кислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі;
- Якщо у вас з'явилася задишка, кашель або безсоння, необхідно звернутися до лікаря.
Де можна дізнатися рівень забруднення повітря?
Знання — сила! Сьогодні мати уявлення про те, наскільки забруднене повітря, яким ми дихаємо, так само важливо, як знати погоду за вікном. Існує ряд ресурсів, які надають інформацію про рівень забрудненості повітря. Це відкриті джерела, доступні будь-якому бажаючому:
- AirVisual — тут в режимі реального часу можна відстежувати, де в певний момент повітря найбрудніше
- AQICN — інформація про якість повітря також в режимі реального часу.
- Телеграм бот "Якість повітря у Києві" — інформація по забрудненню повітря в Києві, можливість відстеження порайонно.
- SaveEcoBot — екологічний бот для моніторингу дозвільної документації забруднювачів довкілля.