6 рішень Зеленського в 2020 році, які всіх здивували
Чим запам'ятався президент України в такому непростому році, що минає
Наш уряд на чолі з Президентом не втомлюється нас дивувати, постійно підносячи нам нові курйози і каламбури, а іноді і по-справжньому зовсім не радісні новини. Ми зібрали кілька рішень Зеленського, які дивували всю країну у 2020 році — згадаємо все перед тим, як переступити поріг 2021 року.
Зробив "одразу дві корисні справи" в Омані
2020 рік почався для Зеленського як для Президента не найкращим чином. Так, 5 січня він полетів з сім'єю в Оман на відпочинок, під час якого ще й відвідав Султанат Оману, зустрівшись з Кабус бен Саїд аль Саїдом — правлячим на той час султаном монархії. Президент, який вирішив об'єднати відразу дві корисні справи, потрапив під удар у ЗМІ: його критикували за те, що про такий візит він нікому не повідомив заздалегідь і зустрічався з султаном "таємно". У спецпроекті "Схеми" Зеленського навіть звинуватили в таємній зустрічі в Омані з урядом РФ, за що пізніше на них подали до суду. Офісу Президента України довелося буквально виправдовувати Зеленського, пояснюючи, що поїздка в Оман не мала офіційного статусу, і що Володимир Олександрович вирішив використати приватну поїздку для зміцнення дипломатичних відносин між Оманом і Україною.
Обіцяв повернути заробітчан на Батьківщину – і повернув
Правда, не так, як собі це уявляв Зеленський. У березні було оголошено карантин, а державні кордони повинні були закритися через 3 дні після оголошення Президента в той час, коли масштаб поширення хвороби в Україні був до смішного малий. Наскільки це допомогло, напевно ми не можемо сказати, але величезні черги заробітчан на польському кордоні України — результат ряду прийнятих в березні рішень.
Назвати це заслугою не можна, адже людям, які повернулися з-за кордону, запропонували смішні зарплати навіть за українськими мірками, однак це безпрецедентний випадок, який заслуговує на увагу. Але те, що поширення вірусу вдалося трохи "відтягнути" через введення жорсткого локдауну — факт. Про хід боротьби з коронавірусом українцям мало не щодня в своїх відеозверненнях Зеленський доповідав особисто. Якийсь час він навіть жив у будинку президентської адміністрації і виголошував свої промови, будучи помітно неголеним.
Увірвався у чати дальнобійників
І обізвав їх "засранцями". У червні 2020 Зеленський вирішив звернутися до далекобійників вельми нестандартним способом. У чому була проблема. Як завжди, в дорогах. У Вайбері далекобійниками був створений чат, у якому водії фур обмінювалися інформацією, щоб обходити перевантаження автомобілів. Таким чином на українських дорогах з'являлося все більше перевантажених фур, що їх, по суті, руйнувало. Зеленський увірвався у цей чат з відеозверненням. "Хотів би я вам сказати, що ви, хлопці, засранці, ми тут хочемо щось хороше зробити для країни, допомагати ви не можете, не здатні, так хоч трохи не заважайте. Добре?", — заявив Зеленський.
Заради кредиту від МВФ наполяг на введенні реформ
Йдеться про земельну, банківську та реформу оподаткування — відкриття ринку землі, закони Коломойського і прийняття низки змін до законів про податкове законодавство. Критичним для економіки України було впровадження земельної реформи та прийняття закону Коломойського — від цього залежало, чи отримаємо ми кредит від МВФ, який був такий необхідний під час карантину. Це відзначав і сам Президент, який виступав перед депутатами в день голосування за проекти.
Президент Єврокомісії, високий представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель на прес-конференції у Брюсселі похвалив Зеленського за впровадження масиву законів.
А ось українцям прийняті реформи сподобалися не так сильно, особливо бурхливу реакцію викликало відкриття ринку землі.
Рішення дати можливість продавати землю не сподобалося нікому. Українці протестували з самого початку 2020 року протестували проти нього, але його прийняли під час карантину, в і без того критичний для України момент.
Хотів перехворіти коронавірусом
Влітку Президент заявив, що не проти заразитися коронавірусом. Він повідомив, що збирається ізолюватися на Банковій і перехворіти там, мабуть, щоб не відволікатися від роботи. "Я хотів на собі пройти цей етап, щоб людям було легше. Я запропонував нашим: "Давайте, я захворію, відразу мене ізолюємо на Банковій. І проживу це нормально". Щоб люди розуміли – це страшно, ти можеш захворіти, тобі погано. І я через себе це пропущу, покажу", – розповів Зеленський. Пізніше від ідеї вирішили відмовитися. Сам Президент прокоментував, що не зробить цього, тому що це – перебір, а члени його сім'ї "сказали б, що я божевільний. І, в принципі, були б праві", – пояснив він.
Втім, у листопаді Володимир Олександрович все одно захворів COVID-19, але продовжував виконувати президентські обов'язки віддалено, перебуваючи на самоізоляції у Феофанії.
"Я хотів пройти цей етап, захворіти на коронавірус. Запропонував нашим: "Давайте, я захворію і мене одразу ізолюємо на Банковій. І проживу це нормально". Щоб люди розуміли – це страшно, ти можеш захворіти, тобі погано. І я через себе це пропущу, покажу. Але щоб люди розуміли, що це не чума. Щоб не було депресії. Повне інтерв'ю читайте на сайті "Української правди" https://www.pravda.com.ua/articles/2020/06/9/7254917/
Posted by Українська правда on Monday, June 8, 2020
Ледь не звільнив усіх суддів КСУ
У жовтні Зеленський "пішов війною на КСУ", пригрозивши звільнити всіх суддів. 27 жовтня 2020 року суд скасував частину положень антикорупційних законів і вказав, що встановлення кримінальної відповідальності за декларування завідомо недостовірних даних, а також умисне неподання декларацій є надмірним покаранням за вчинення таких правопорушень. Рішення викликало праведний гнів Президента, який пообіцяв звільнити всіх суддів КСУ, а ще фактично це паралізувало систему електронного декларування, що в свою чергу, спричинило негайну реакцію західних партнерів. Києву пригрозили згортанням фінансового співробітництва і натякнули на можливість скасування безвізового режиму з ЄС.
Люди вийшли на протести, палили під судом шашки, а його працівників погрожували відправити, за традицією, як і всіх неугодних чиновників, до Ростова.
Боротьба за справедливість триває і донині. 23 грудня Зеленський підписав закон №1074-ІХ, який повертає відповідальність за декларування недостовірної інформації і за неподання суб'єктом декларування декларації, яка була скасована рішенням Конституційного Суду України.