fbpx
Сьогодні
22:26 30 Жов 2020

Рішення КСУ щодо е-декларацій є тиском на всі антикорупційні органи, – САП

Виконувач обов'язків керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук заявив, що рішення Конституційного Суду про визнання неконституційною статті 366-1 ККУ та позбавлення повноважень НАЗК є тиском на всі антикорупційні органи.

Про це інформує пресслужба САП у Facebook.

"Рішення Конституційного Суду України накладає великий негативний відбиток на всю роботу антикорупційних органів. Це суттєвий удар по механізму виявлення корупційних кримінальних правопорушень. Рішення Конституційного Суду України є тиском на всі антикорупційні органи", – йдеться у повідомленні.

У відомстві зазначили, що діяли у тісній взаємодії з НАЗК, яке надавало їм інформацію про виявлені порушення і невідповідності у деклараціях високопосадовців.

"Тепер, рішенням суду НАЗК позбавлено повноважень здійснювати перевірки, а ми, у свою чергу, позбавлені інформації", – уточнив Грищук.

За його словами, визнання неконституційною статті 366-1 ККУ "звело нанівець велику частину роботи антикорупційних органів".

Грищук нагадав, що наразі у провадженні САП та НАБУ перебуває 110 справ за фактами умисного внесення посадовцями недостовірних відомостей до декларацій, і про підозру повідомлено 43 особам, серед яких ексдепутати, судді, керівники держорганів та інші посадовці.

Грищук також поінформував, що у ВАКС на розгляді перебуває 17 кримінальних проваджень за ст. 366-1 ККУ.

"Інше питання – щодо цивільної конфіскації, яку було запроваджено в листопаді минулого року, як новелу в системі запобігання корупції в Україні. Серед її переваг – можливість у більш стислі строки стягнути у дохід держави незаконно набутого чиновниками майна, оскільки не потребуватиме доведення вини в кримінальному процесі. З огляду на визначені повноваження та кадрові ресурси НАЗК було тим органом, що здійснювало виявлення та збір доказів необґрунтованості активів. Проте рішенням КСУ ці повноваження скасовані, що в свою чергу суттєво ускладнило оперативне виявлення подібних фактів та їх фіксацію", – зазначив Грищук.

Він уточнив, що таке рішення Конституційного суду "не сприяє подоланню корупції, оскільки кількість розслідувань та перші вироки у справах показують нам, наскільки великою є проблема корупції в Україні і наскільки глибоко вона засіла у зручних кріслах високопосадовців".

Також Грищук відзначив, що рішення КС перекреслює всі здобутки і перемоги у боротьбі з цим негативним проявом в українському суспільстві (з корупцією — ред.).

Нагадаємо, що 27 жовтня Конституційний суд скасував ст. 366−1 КК України про кримінальну відповідальність за внесення недостовірних даних в декларацію, а також визнав неконституційними повноваження НАЗК щодо контролю і перевірки декларацій, цілодобовий доступ до реєстру декларацій і моніторинг способу життя.

В НАЗК заявили, відповідне рішення судді ухвалили у власних інтересах. За даними антикорупційного відомства, двоє членів КСУ внесли у свої декларації недостовірні дані, і тепер, ймовірно, намагаються уникнути відповідальності.

Своєю чергою, Конституційний суд заявив про "постійний тиск" з боку антикорупційних органів.

Також нагадаємо, що ДБР викликало главу Конституційного суду Олександра Тупицького на допит на 2 листопада.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: