Вчені навчилися перетворювати морську воду в питну за 30 хвилин
Інновація з переробки морської води в прісну, що розроблена вченими з Австралії, заснована на використанні металоорганічних каркасних сполук (або MOF) з сонячним світлом.
Для очищення води в такому разі буде потрібно всього півгодини. Вчені називають цей метод найбільш ефективним, передає sciencealert.com.
Це дешево, надійно, дозволяє багаторазове використання методу, що відповідає стандартам Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з опріснення. Приблизно 139,5 л чистої води може бути вироблено в день з кг матеріалу MOF, згідно з результатами перших випробувань.
Всього через чотири хвилини на сонці матеріал вивільняє всі іони солі, які він ввібрав з води, і готовий до повторного використання. Команда розробників каже, що це поки досконалий метод опріснення.
«Процеси термічного опріснення шляхом випаровування енергоємні, а інші технології, такі як зворотний осмос, мають ряд недоліків, включаючи високе споживання енергії та використання хімічних речовин при очищенні і дехлорировании мембран», – каже інженер-хімік Хуантінг Ван з Університету Монаш.
«Сонячне світло – найпоширеніший і поновлюване джерело енергії на Землі. Наша розробка нового процесу опріснення на основі адсорбенту з використанням сонячного світла для регенерації забезпечує енергоефективне і екологічно безпечне рішення для опріснення», – додає вчений.