Незаконна українська деревина для IKEA: у Держлісагентстві пообіцяли перевірку, але сумніваються в якості дослідження
У Державному агентстві лісових ресурсів пообіцяли провести ретельну перевірку фактів, які викладені у розслідуванні Earthsight про використання компанією IKEA незаконної української деревини. Але в якості та достовірності дослідження там дуже сильно сумніваються.
Про це пише пресслужба Держлісагентства.
Голова відомства Андрій Заблоцький наказав протягом двох тижнів здійснити детальну перевірку Великобичківського лісгоспу, який фігурує у розслідуванні. Також це питання перебуває на особистому контролі нового міністра захисту довкілля Романа Абрамовського.
Водночас в агентстві вважають, що розслідування побудоване на фактах дворічної давнини. За словами Заблоцького, Earthsight зробила свій висновок з аналізу 18 ділянок, але насправді аналізувала лише 4 ділянки, які були відведені під санітарну рубку.
«Усі інші були проаналізовані через рік і більше після рубки, або аналізувались ділянки, на яких рубка взагалі ніколи не проводилася. Результати обстеження цих нібито 18 ділянок було екстрапольовано на національний рівень і таким чином визначено загальний показник», — вважає він.
Також Заблоцький наголошує, що у дослідженні не було вказано, які фахівці лісозахисних підприємств були залучені, яким був склад міжнародних експертів і хто фінансував і замовив дослідження.
«Не випадково й те, що інформація публікується в момент виходу компанії ІKEA на ринок України. До речі, український виробник меблів для IKEA вже заявив, що екостільці «Терʼє», про які йдеться в дослідженні, вони навіть не виробляють. Переконаний, що дослідження мало на меті підірвати довіру до однієї з найавторитетніших систем лісової сертифікації у світі та дестабілізувати ситуацію в лісовій галузі України», — зазначив голова Держлісагентства.
Нагадаємо, що за даними екологічного проєкту Earthsight, шведський меблевий гігант IKEA продає букові стільці з деревини, яку незаконно вирубали в українських Карпатах. Меблі з карпатської деревини продаються в усьому світі, зокрема в Західній Європі та США.