Рада підтримала розгляд "антиколомойскього" законопроєкту за спецпроцедурою
Верховна Рада на сьогоднішньому позачерговому засіданні проголосувала за розгляд «антиколомойського» законопроєкту за спеціальною процедурою.
Таке рішення підтримало 255 депутатів.
Ухвалення «антиколомойського» законопроєкту є головною умовою отримання Україною нової програми МВФ. Якщо проєкт закону буде прийнятий, Україна може розраховувати на перший транш від Міжнародного валютного фонду вже в кінці травня.
Необхідність створення спецпроцедури розгляду для цього законопроєкту виникла в зв'язку з тим, що до нього подали рекордну кількість поправок — більше 16 тисяч. Комітет рекомендував Раді врахувати близько 300 з них.
16 квітня Рада прийняла закон про зміну свого регламенту, передбачивши особливу процедуру розгляду законопроєктів у другому читанні, якщо подано як мінімум в п'ять разів більше поправок, ніж статей або пунктів в початковій редакції проєкту законодавчого акту, але не менше 500 поправок.
Після прийняття Радою рішення про застосування особливої процедури у всіх фракцій і груп є два дні, щоб вибрати по п'ять поправок, не врахованих головним комітетом, на яких вони наполягають, і направити їх комітету.
Кожен позафракційний народний депутат, поправки якого враховані головним комітетом, має право обрати одну невраховану поправку. Головний комітет у дводенний термін узагальнює ці поправки і готує уточнену порівняльну таблицю для розгляду законопроєкту в другому читанні, в яку включаються також всі враховані головним комітетом поправки.
Противники так званого "антиколомойського" законопроєкту подали до нього рекордні понад 16 000 правок.