Закупівля обладнання та понад 100 млн гривень на допомогу: в "АТБ" розповіли про програми в боротьбі з коронавірусом
Найбільша в Україні мережа супермаркетів "АТБ" реалізує три національні програми в період боротьби з коронавірусом – закупівля діагностичного обладнання, можливість замовлення продуктів додому і надання продуктів харчування найбільш незахищеним українцям.
Про це розповів генеральний директор корпорації "АТБ" Борис Марков в ефірі Шустер LIVE.
"Великий соціально-відповідальний бізнес, не чекаючи зустрічей і пропозицій, сам ініціювали участь в національних програмах по боротьбі з коронавірусом. На сьогоднішній день нами з Офісом Президента узгоджені три принципові програми, три проекти, які ми фінансуємо", – заявив він.
За словами Маркова, мова йде про закупівлю діагностичного обладнання, можливості замовити продукти додому і надання продуктів харчування найбільш незахищеним українцям.
"Перше – придбання у Франції діагностичного обладнання. На сьогодні вже укладені контракти, зроблені перші оплати і за допомогою ОП вже, сподіваюся, наступного тижня це обладнання потрапить в опорні лікарні по всій країні", – розповів Марков.
"Друге – спільний проект з "Новою поштою" та "Розеткою". Передбачає доставку товарів і продуктів першої необхідності до дверей конкретного покупця. Цей проект стартує в пілотному режимі в Дніпрі і Дніпропетровській області, і через кілька днів плануємо розгортати його по всій країні", – заявив Марков. Набори вже доступні тут.
"Третій, напевно найбільш соціально-значимий проект – надання допомоги найменш соціально-незахищеним частинам нашого суспільства. Власники компанії виділили вже на даний момент лише на цей проект 100 млн гривень. Ми зараз чекаємо від Міністерства соцполітики актуалізації списків і плануємо наступного тижня почати адресну роздачу продуктів харчування і товарів першої необхідності", – розповів він.
"Дефіциту товарів не буде": що робить АТБ під час карантину
В "АТБ" запровадили окремий час відвідування для літніх людей
Також гендиректор "АТБ" розповів, що компанія працює зараз в посиленому режимі, щоб українці безпечно і зручно здійснювали покупки.
"Ми працюємо в посиленому режимі, в стандартному графіку. Всі наші 1094 магазину працюють у звичному для наших споживачів режимі, більше 90% магазинів працюють цілодобово. І ми не плануємо змінювати цієї графік доти, поки такі обмеження не будуть введені місцевими органами влади. Це дає можливість більш 4 млн покупцям щодня здійснювати покупки зручно і безпечно, і навіть під час мінімальної концентрації покупців, а саме – вночі", – зазначив Марков.
В "АТБ" відзначили, що ажіотаж на даний момент спав і всіх продуктів вистачає.
"Після великого сплеску, викликаного ажіотажним попитом на початку тижня, ми практично відновили всі свої товарні запаси на складах, зуміли збільшити їх в 2 рази. Сьогодні сумарний запас нашої логістичного ланцюжка складає практично 18 днів, а це склади і магазини. Ми ведемо переговори про додаткову оренді кількох складських комплексів для формування додаткового запасу соціальних товарів. З точки зору витратних матеріалів і необхідного обладнання, ми фактично приготувалися до тримісячної роботи в автономному режимі, незалежно від того, як буде розгортатися обставини. В цілому можу запевнити, що ситуація в країні з продовольчим забезпеченням стабільна з тенденцією до заповнення порожніх полиць, які сформувалися протягом днів підвищеного попиту", – розповів він.
Також він нагадав, що на деякі товари введені обмеження за кількістю, які можна купити в одні руки. За словами Маркова, європейські гіганти, як Lidl, також ввели такі ж точкові обмеження на соціальні групи товарів. Це потрібно в першу чергу для боротьби з ажіотажним попитом і спекуляцією.
"Ми зіткнулися з викупом цілих груп наших товарів і перепродажем в сусідньому гастрономі в 2 або 3 рази дорожче. Ми не могли дозволити залишитися нашим покупцям без найбільш соціально-значущих товарів і запровадили обмеження, щоб задовольнити попит за всіма цими товарами за мінімальними справедливими цінами", – підкреслив він.
Нагадаємо, співзасновник "АТБ" відомий український бізнесмен Геннадій Буткевич допоміг лікарням на Житомирщині. Так, "Пержанська рудна компанія", яка входить в його інвестиційну компанію BGV Group, завезла багатофункціональні ліжка для медичних цілей на загальну суму понад 1,5 мільйона гривень і перерахувала майже 800 тисяч гривень на придбання засобів індивідуального захисту і дезінфікуючих засобів в медустанови Олевська, а також придбає дороге медичне обладнання.