Українська компанія продає вторинні ресурси промисловості у 22 країни світу
Українська компанія Recycling Solutions за 2019 рік продала понад 2,2 млн т техногенних відходів і 1,49 млн м3 побічних продуктів вітчизняних підприємств у 22 країни світу, сприяючи впровадженню принципів циклічної економіки. Обсяги продажів техногенних відходів зросли на 22% у порівнянні з 2018 роком. Це дало змогу зменшити об'єм відвалів золошлакових матеріалів і металургійних шлаків на 1,7 млн м3 (+70% у порівнянні з 2018 роком).
Компанія отримала 32,6 млн дол. США (+42%) валового доходу. Понад 6,8 млн дол. США (+125%) інвестовано в «зелені» бізнес-проєкти. Передусім — у будівництво в Кривому Розі комплексу з перероблення побічного продукту металургії сульфату амонію. Комплекс заплановано до відкриття цієї весни. Окрім цього, триває будівництво пілотного проєкту з утилізації шахтного метану на шахті «Степова» в м. Першотравенську. Оновлено устатковання виробничих дільниць компанії на Запоріжсталі, Азовсталі, Бурштинській і Ладижинській теплоелектростанціях. До державного бюджету реалізація промислових відходів і побічних продуктів принесла податків на суму, еквівалентну 1,3 млн дол. США.
«Промислові відходи та побічні продукти мають ставати сировиною для промисловості в інших індустріях, — стверджує Дмитро Ануфрієв, генеральний директор Recycling Solutions. — Таким чином ми істотно зменшуємо техногенний тиск на довкілля та збільшуємо ефективність використання природних ресурсів. Важливо, що цей підхід змінює застарілі принципи функціювання української економіки, наближаючи її до економіки замкненого типу. До того ж Recycling Solutions генерує додаткові грошові надходження для своїх клієнтів, партнерів і держбюджету в цілому».
Компанія співпрацює зі споживачами в таких країнах світу, як США, Китай, Японія, Польща, Німеччина, Туреччина, Сінгапур тощо. При тому, що потреба перероблення відходів уже поставлена на порядок денний країни, висока вартість логістики залишається основним стримувальним фактором розвитку галузі в Україні. Щорічно близько 35% валового доходу витрачається на доставлення вторинної сировини кінцевому споживачеві.