Якщо батьки хочуть вибрати для дитини образливе ім'я, держава має втрутитися, - дитячий омбудсмен
Уповноважений президента України з прав дитини Микола Кулеба вважає, що батьки не можуть давати дитині ім'я, яке в подальшому може призвести до цькування.
"Батьки можуть обрати ім'я для дитини, яке вони хочуть. І в українському законодавстві немає обмежень на вибір імені дитини. Проте я наполягаю, що це має відбуватися в межах здорового глузду. І якщо батьки хочуть вибрати для дитини образливе, зневажливе ім'я, держава має втрутитися", – написав Кулеба у Facebook.
Він зазначив, що в різних країнах це питання регулюється по-різному, і навів низку прикладів. Зокрема, дитячий омбудсмен зауважує, що уряди деяких країн можуть забороняти вписувати "дивне" ім'я в перші документи дитини.
"Наприклад, французьке законодавство заборонило називати дитину "Нутела". Суд визнав, що таке ім'я суперечить інтересам дитини, оскільки може привести до знущань і глузувань з боку однолітків", – зазначив омбудсмен.
Він також зауважив, що є країни, де є перелік імен, якими батьки не можуть називати своїх дітей, а є країни, де є переліки з іменами, які можна давати дітям.
За словами Кулеби, кожен батько і мати хоче, щоб його дитина була особливою, проте батьки мають пам'ятати про власну відповідальність, яка на них покладена, зокрема й у виборі імені для дитини.
"Я проти того, щоб ім'я дитини було несвідомою забаганкою батьків "виділитися". Власні імена батьки можуть змінювати, як їм забажається. І дитина, коли виросте, також може змінити своє ім'я. Але не можна наперед називати дитину так, що це може призвести до цькування", – наголосив дитячий омбудсмен.