Давос-2020: щохвилини у світі зникають тропічні ліси розміром у 30 футбольних полів
Учасники дискусії зійшлися на думці, що для порятунку лісів потрібні колективні дії.
На Всесвітньому економічному форумі в Давосі розповіли, що кожну хвилину у світі зникають тропічні ліси, площею еквівалентній понад 30 футбольних полів. Минулий 2019 рік став другим найбільш спекотним за всю історію спостережень з екстремальними погодними умовами та катастрофічними пожежами у всьому світі. Що рухає збезлісенням, і які можливі плани дій щодо розв'язання цієї проблеми, розбиралися експерти в Давосі.
Директор з досліджень в Бразильської академії наук Карлос Афонсо Нобре сказав, що тропічні ліси "необхідні для стійкості нашої планети", але вони зникають в результаті збезлісення, товарного виробництва і пожеж.
Амазонка є найбільшим з наявним тропічних лісів, де 50% знаходяться під контролем корінних народів. У Південно-Східній Азії тропічні ліси, особливо в Індонезії, скорочуються дуже швидко із-за виробництва пальмової олії.
"Ліс знаходиться в зоні великого ризику, в основному через пожежі та зміни клімату", – сказав він. "Ми повинні припинити використовувати підпали в сільському господарстві. Велику частину лісу Амазонки можна перетворити в савану – суху савану".
Ми дуже близькі до цього переломного моменту. Дуже ймовірно, що 50-60% лісів стануть сухий саваною, навіть якщо ми зупинимо їх вирубку.
Кардинал Петер Турксон сказав, що зловживання навколишнім середовищем – це "крик, що виходить від землі". Це також крик бідних – корінних жителів, які живуть у тропічних лісах, сказав він.
Ми повинні думати про добробут нашого спільного дому та людей, які там живуть.
Учасники дискусії зійшлися на думці, що потрібні колективні дії.
Енгель сказав, що компанії повинні зосередитися на стимулюванні системних змін, а "не розбиратися у власному домі". Загальна коаліція необхідна для зміни збезлісення.
Президент Асоціації корінних жінок і народів Чада Індо Умару Ібрагім сказав, що пожежі пов'язані не тільки з сировинними товарами та економікою, але і з життям людей, що живуть в лісах, які мають потребу в них для харчування, медицини й жител.
"Коли ми говоримо, що наш будинок палає, це не анекдот", – сказала вона. "Це справжнє життя".
За її словами, якщо ми втрачаємо ліс, ми не просто втрачаємо елемент економіки.
Ми втрачаємо нашу екосистему.
Рекомендуємо прочитати:
У Давосі обговорювали необхідність світової революції з перенавчання кадрів: причина
Дивіться фільм проекту Екорубрика про Карпати:
Водночас, екологи заявили, що під виглядом збереження лісів Рада спростила вирубку Карпат.