Разом з Закревською голодують вже 16 людей через зупинку слідства у справах Майдану: як можна підтримати
Адвокат родин Небесної Сотні Євгенія Закревська голодує вже 8 днів через зупинку слідства у справах Майдану та пропонує флешмоб.
Про це вона написала пост.
"50 кг (її вага). Це вже критична межа. Не для мого здоров'я. Ні. Справа в тому, людям з вагою нижче 50-ти кг не можна бути донорами. В них не беруть кров (окрім як на аналізи). А я періодично здаю кров. І те що я не зможу це робити мене серйозно пригнічує.
Давайте ті, хто хочуть підтримати мене і наші вимоги не будуть голодувати, а підуть і здадуть кров за мене. Наприклад у військовий госпіталь. Чи онкохворим дітям. Напишуть про це пост. І передадуть челендж ще двом людям? Це насправді буде корисніше і для вас і для інших і це дуже сильно мене підтримає. Це буде такий мій флешмоб".
Разом з Закревською голодують вже 16 людей з різних міст України (журналісти, волонтери, родичі вбитих на Майдані).
Далі Закревська описала останні новини у справах Майдану:
"Сьогодні в ефірі програми "Зворотній відлік" Олександра Устінова (депутатка від "Голосу" – ред):
1) Зазначила що збільшення штатної чисельності в ДБР, на 100 осіб, передбачене законопроектом 2116, планується саме для створення Управління у справах Майдану. (і це гарна новина, відтак окрім переведення слідчих з УСР, можна буде укомплектувати повноцінне управління, оголосивши окремий конкурс)
2) Є загроза, що у вівторок 3.12.2019 ВР не проголосує за цей Закон вцілому саме через правку про звільнення Труби і перезапуск ДБР. Бо частину голосів за поправку дала фракція, яка ймовірно не буде голосувати за закон – ЄС. І далеко не всі Слуги на це погоджуються. І це – погана новина. Тому що як неголосування Закону, так і залишення Труби – заглиблює прірву, куди занурюється слідство…
Комітет з правоохоронної діяльності підтримав правку, яка дозволить перевести слідчих управління спецрозслідувань в ДБР.
На засіданні комітету Генеральний прокурор зазначив про підготовку до слідчих експериментів і це – хороша новина. (але поки не почали)
І генеральний прокурор і голова комітету Денис Монастирський висловили впевненість, що до 1 січня 2020 (початок роботи Офісу Генерального прокурору) в ДБР може бути створено Управління у справах Майдану і туди будуть переведені слідчі.
Нагадую, в середу прем'єр-міністр України на зустрічі потерпілих із Кабміном також запевнив, що в ДБР буде створено повноцінне управління по справах майдану до Нового Року.
Тобто за найоптимістичнішим сценарієм, якщо 1.01.2020 слідчих не звільнять, не заберуть в інші підрозділи, а дійсно переведуть в ДБР, де буде створено управління у справах Майдану з достатньою кількістью штатних одиниць (нестачу яких можна буде набрати за конкурсом) – провал у розслідуванні триватиме в такому випадку буде два місяці.
Як можна підтримати:
- Написати, зателефонувати, тегнути знайомих депутатів. Вимагати найшвидшого прийняття закону про зміни до закону про ДБР вцілому з врахуванням поправки про переведення слідчих.
- Вимагати швидкого створення управління у справах Майдану в ДБР штатною чисельністю в 100 одиниць
- Підписатись на сторінку Адвокатська дорадча група / Advocacy Advisory Panel, читати шарити анонси судових засідань на тиждень, фідбеки з засідань, матеріали ЗМІ, цікаві події.
- Підписатись на телеграм-канал. Там ми публікуємо анонси судових засідань у справах Майдану на кожний день і купу іншої цікавої інформації.
- Приходити на судові засідання. Поширювати інформацію.
Нагадаємо, 21 листопада адвокат Закревська оголосила голодування в прямому ефірі через зупинення розслідувань справ Майдану.
Раніше Закревська розповіла, що 26 листопада відбулася зустріч у Кабміні з Прем'єр-міністром Олексієм Гончаруком та потерпілими й родинами загиблих на Майдані.