Нафтогаз арештував рахунки компанії Газпрому, яка випускала на азійських ринках євробонди
НАК "Нафтогаз України" добилася арешту на компанію GazAsia Capital S.A., яка раніше випускала євробонди Газпрому, випущені у японських єнах.
Передає Інтерфакс-Україна.
Арешт наклали для виконання рішень Стокгольмського арбітражу, в межах якого Газпром винен Нафтогазу майже 3 мільярди доларів.
Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити "Нафтогазу" $4,63 млрд за недопостачання обсягів газу для транзиту. З огляду на те, що раніше суд підтвердив борг української сторони за постачання газу на $2,018 млрд, за результатами двох арбітражів – на постачання і транзит – "Газпром" має доплатити "Нафтогазу" $2,56 млрд. "Газпром" ці рішення оскаржує, але українська сторона не хоче чекати на розгляд апеляції і намагається стягнути ці кошти в різних юрисдикціях.
Єврооблігації (євробонди) – це цінні папери, випущені у валюті, різновид залучення зовнішнього боргу, поряд із звичайними кредитами. Ними можуть користуватися як компанії чи банки, так і держава, коли бюджетні видатки перевищують бюджетні доходи, і цей дефіцит доводиться якось перекривати. Від звичайних зовнішніх кредитів єврооблігації відрізняються тим, що це – ринковий інструмент, який можна потім купувати та продавати, причому частинами.
Коли компанія, банк чи держава бере кредит, то як правило всю суму позики надає один кредитор, і він же потім отримує відсотки. Процентна ставка та умови договору обговорюються між двома сторонами. Коли ж випускаються єврооблігації, то вся сума позики розбивається на багато дрібних частин (власне єврооблігацій), кожна з яких має абсолютно однакові умови по процентах, погашенню, забезпеченню тощо. Ці частинки може купити будь-який банк, чи інвестиційний фонд, чи інший інвестор, який працює на світових боргових ринках. Таким чином, у разі кредиту позику дає один кредитор, а у разі випуску єврооблігацій – багато різних кредиторів, що купили папери.