fbpx
Сьогодні
18:34 29 Вер 2019

Україна піде шляхом країн-засновників, щоб стати членом ЄС і НАТО, – Кулеба

Фото УНІАН

Європейська інтеграція України та вступ до НАТО закріплені в Конституції України. В риториці нової влади тема вступу України в Євросоюз і НАТО займає не перше місце, як це було раніше. Які цілі поставлені перед новим урядом з європейської та євроатлантичної інтеграції?

Про це розповів віцепрем'єрміністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба в студії UATV.

"Я погодився зайняти цю посаду лише після того, як переконався в тому, що Україна продовжить рухатися в західному напрямку, буде розвиватися як європейська держава. Ми, як уряд, керуємося Конституцією України, де чітко написано, куди йде країна. Відповідно, наша задача – реалізовувати політику, яка допомагає країні рухатися в напрямку ЄС і НАТО", – розповів гість в студії.

За його словами, нова влада відрізняється від колишньої тим, що в ній буде менше риторики, і більше конкретних дій. "Не потрібно судити про прихильність до ЄС і НАТО виключно з риторики. Потрібно судити за конкретними справами. Ми зараз зосереджені на двох речах. Перше – це впровадження реформ, які ще глибше інтегрують українську економіку в європейську і створять конкретні бізнес-можливості для українських підприємців , підвищать якість життя наших громадян. І так само ми працюємо над тим, щоб впровадити в Україні стандарти НАТО у сфері безпеки та оборони. У глобальному сенсі, роблячи це, ми досягаємо взаємосумісності з Альянсом. Всі, хто займаються дипломатією останні 10 років, знають, що членство України в ЄС і НАТО не є питанням середньострокової перспективи. Зараз ми повинні реформувати свою країну таким чином, щоб наближати членство", – запевняє віце-прем'єр-міністр.

Стратегія України щодо вступу в Євросоюз і НАТО залишається незмінною. Адже вона прописана в Конституції. Що стосується тактики, то Дмитро Кулеба розповів, що вона дуже проста.

"Раніше ми прагнули отримати так звану європейську перспективу від ЄС, тобто обіцянку, що Україна стане членом Євросоюзу, а від НАТО – план для вступу, але Україна витратила десятиліття, і нічого не вдалося. З 2008 року лежить заявка нашої країни на отримання Плану дій щодо членства, але досі позитивної відповіді немає. Тому ми пропонуємо змінити тактику, й піти шляхом країн-засновників Євросоюзу", – говорить політик.

Таким чином сьогоднішня влада в Україні планує впроваджувати стандарти ЄС і НАТО, інтегруватися де-факто, розвивати міжнародні контакти та економіки, наші армії, щоб прийти до членства природним шляхом. Також важливо чути народ України. Адже за останні 5 років рівень підтримки вступу нашої країни в ЄС і НАТО зростає. В цьому і полягає бачення нової тактики в процесі євроінтеграції України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: