"Північний потік 2": США погрожують Європі торговою війною і санкціями
Президент США Дональд Трамп закликав Німеччину зупинити проект будівництва газопроводу Nord Stream 2.
Про це з посиланням на німецьких, американських та європейських урядовців повідомляється на сайті телеканалу n-tv.de, пише Укрінформ.
"США не хочуть проекту трубопроводу Nord Stream 2, але вони не можуть його зупинити. Проте вони погрожують Європі торговою війною, якщо Німеччина продовжуватиме триматися за цей проект", – йдеться у повідомленні.
Як відзначається, Трамп в ході зустрічі з канцлером ФРН Ангелою Меркель минулого місяця нібито заявив, що Німеччина повинна припинити підтримувати трубопровід Nord Stream 2, і тоді США готові розпочати обговорення з Європейським Союзом за новою торговою угодою. Таким чином, можна було б уникнути трансатлантичної торгової війни, яка може розгорнутися вже з 1 червня, з якого Вашингтон планує ввести мита на імпорт сталі та алюмінію.
США хочуть запобігти побудові газопроводу "Північний потік-2" і не виключають санкцій проти нього.
Про це у Берліні заявила представниця Державного департаменту США Сандра Удкірк, повідомляє ЄП з посиланням на Spiegel Online.
Вона не виключила, що США запровадять санкції проти "Північного потоку-2" і зазначила, що умови для цього були створені минулого року.
В той же час, за словами Удкірк, США покладаються на дипломатичну переконливість.
"Ми будемо щасливі, якщо проект не буде реалізований" – сказала вона.
Удкірк також висловила скепсис щодо можливої домовленості Росії з Україною щодо транзиту.
За її словами, спротив США "Північному потоку-2" має економічні і геополітичні причини. Представниця Держдепу зазначила, що США проти усіх газопроводів, оскільки прагнуть продавати Європі скраплений газ.
Раніше США оголосили про санкції проти європейських компаній, які будуть зайняті в проекті, що зустріло критику з боку німецького бізнесу. Керівництво ФРН довгий час стверджувало, що проект газопроводу є чисто економічним, проте останнім часом мало визнати наявність в ньому політичної складової. Зараз позиція Берліна полягає в тому, що Україні має бути гарантовано транзит російського газу до Європи по її території і в разі прокладення трубопроводу. При цьому Москві і Києву пропонується самим прийти до взаємоприйнятної угоди.
У кінці минулого – на початку цього тижня проблему газопроводу обговорював в Києві і Москві міністр економіки і енергетики ФРН Петер Альтмайєр. Не виключено, що в п'ятницю, 18 травня, цього питання торкнеться і сама Меркель на зустрічі в Сочі з російським президентом Володимиром Путіним.
Між тим, компанія "Nord Stream 2 AG" повідомила у вівторок про початок підготовчих робіт на морській ділянці газопроводу для подальшої трубоукладки в затоці Грайфсвальд.