fbpx
Сьогодні
фото 19:29 16 Кві 2025

Світ мистецтва кутюр’є. Любов Панченко: Нацбанк присвятив пам’ятну монету видатній українській художниці-модельєру

Фото: Нацбанк

У Всесвітній день мистецтва, 15 квітня 2025 року, в Національному центрі "Український Дім" відбулася презентація нової пам'ятної монети "Світ мистецтва кутюр'є. Любов Панченко", присвяченої багатогранній постаті, душі українського мистецтва, видатній художниці-модельєру та шістдесятниці Любові Панченко.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Нацбанк України.

Презентація відбулася в межах зустрічі з митцями, яку організував  Національний центр "Український Дім".

"Маю за честь презентувати нашу нову пам'ятну монету, присвячену Любові Панченко – легендарній українській мисткині, чиє ім'я стало синонімом творчої свободи. Людині, яка без перебільшення брала участь у  творенні нової української культури, сміливо заявляючи про своє право на національну самобутність. Ця монета, як і мистецькі твори Любові Панченко,  назавжди збереже в собі відлуння її непересічної особистості та український колорит. Вона уособлює незламність української культури, вшановує відданість національним традиціям та неоціненний внесок художниці в розвиток українського мистецтва", – наголосив Голова Національного банку Андрій Пишний.

Нацбанк випустив пам'ятну монету на честь художниці-модельєра Любові Панченко

Фото: Нацбанк

Катерина Боровик розповіла, що в Музеї історії міста Києва до 01 червня триватиме ретроспективна виставка "Всесвіт Любові", присвячена геніальній українській мисткині Любові Панченко.

"Команда Музею історії міста Києва пишається тим, що ще за життя самобутня та волелюбна Любов Панченко заповіла весь свій творчий спадок саме нашій культурній інституції. Ми пишаємося тим, що володіємо правами на всі передані твори. І ми пишаємося тим, що маємо можливість не лише зберігати роботи Панченко, а й популяризувати її неосяжний талант у різних форматах. За нашої участі був виданий альбом "Любов Панченко: повернення", її роботи були представлені на виставках за кордоном, а її життя та творчість ставали натхненням для багатьох сучасних митців. У цьому році за ініціативи генеральної директорки Музею історії міста Києва Діани Попової ми підготували першу ретроспективну виставку художниці "Всесвіт Любові" – із залученням сучасних технологій, із відтворенням епохи, із великою кількістю меморіальних речей. На жаль, це був останній великий виставковий проєкт для Діани Попової. Вона, як і Любов Панченко, відійшла у засвіти квітучого квітня з різницею у три роки. Обидві сильні жінки завжди "танцювали лише під свою дудку", і ми з честю та гордістю продовжуватимемо їхні справи", – сказала вона.

Про дизайн монети

Пам'ятна монета "Світ мистецтва кутюр'є. Любов Панченко" має номінал 10 гривень.

Нацбанк випустив пам'ятну монету на честь художниці-модельєра Любові Панченко

Фото: Нацбанк

На аверсі монети зображено стилізований портрет Любові Панченко, обрамлений елементами її славнозвісного твору "Бучанська весна". Погляд мисткині, сповнений творчої енергії та свободи, ніби проникає крізь час і простір, символізуючи силу та відданість ідеалам. Композиція підкреслює тісний зв'язок художниці з її Батьківщиною. Ліворуч від портрету розташований малий Державний Герб України, напис ЛЮБОВ ПАНЧЕНКО; праворуч – рік карбування 2025, напис УКРАЇНА, номінал 10 та графічний символ гривні ₴.

Нацбанк випустив пам'ятну монету на честь художниці-модельєра Любові Панченко

Фото: Нацбанк

На реверсі монети зображено фрагмент твору "Бучанська весна" (елемент оздоблення – тамподрук), який символічно поєднується з портретом Любові Панченко, створюючи цілісну композицію. "Бучанська весна" – не просто картина, це своєрідний маніфест краси та незламності духу, адже саме в Бучі художниця народилася й жила. Цей образ навіки закарбувався в пам'яті міста і в серцях шанувальників таланту художниці, ставши символом віри у відродження.

Художник – Андрій Сагач. Скульптор – Володимир Дем'яненко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: