fbpx
Сьогодні
16:21 16 Кві 2025

Міністерка економіки заявила про суттєвий прогрес у роботі над угодою про надра зі Сполученими Штатами

Фото: Facebook / Юлія Свириденко

Міністерка економіки Юлія Свириденко заявила про суттєвий прогрес у роботі над угодою про корисні копалини між Україною та США.

Про це вона повідомила у Facebook, пише Рубрика.

За її словами, технічні команди дуже ґрунтовно попрацювали разом над угодою. Тож є «суттєвий прогрес, юристи зробили правильні акценти у драфті угоди».

«Позитивний новий крок зі Сполученими Штатами щодо угоди про економічне партнерство та створення фонду інвестицій у відбудову України», — заявила вона.

Свириденко заявила, що українська сторона домовилася з американською стороною зафіксувати ці позитивні зміни у відповідному меморандумі про наміри. Найближчим часом готуються завершити формалізацію угоди.

За словами міністерки, команди ще працюватимуть над конкретними пунктами в угоді.

Свириденко наголосила, що угода підлягатиме ратифікації у Верховній Раді України, надаватиме можливість інвестицій й розвитку в Україні, а також забезпечить умови для відчутного економічного зростання й України, і Сполучених Штатів.

Раніше міністр закордонних справ Андрій Сибіга наголошував: Україна вже визначила своє бачення щодо тексту майбутньої угоди зі США про надра. 11 квітня New York Times писав, що до Вашингтона прибула українська делегація для обговорення деталей угоди.

Згодом джерело Reuters стверджувало, що атмосфера зустрічі у Вашингтоні була «антагоністичною».

Що відомо про Угоду щодо рідкісноземів України

Ще 26 лютого, зі слів прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля, Україна та Сполучені Штати Америки фактично відпрацювали остаточний варіант угоди щодо рідкісноземельних копалин. Станом на сьогодні ця угода називається "Угодою про встановлення правил та умов інвестиційного фонду відбудови України".

Проте 28 лютого президент Володимир Зеленський України та президент США Дональд Трамп не змогли підписати угоду про надра. Це мав бути рамковий документ, надалі країни зобов'язувалися працювати над договором про створення Інвестиційного фонду відбудови, який потребуватиме ратифікації з боку Верховної Ради.

Згодом Сполучені Штати Америки запропонували Україні тепер нову вже не рамкову, а велику угоду щодо рідкісноземельних металів. Проте президент України Володимир Зеленський заявив, що кінцевої версії угоди ще немає, і поскаржився, що умови постійно змінюються.

А  28 березня міністерка економіки Юлія Свириденко підтвердила, що Україна отримала від Сполучених Штатів новий варіант угоди про корисні копалини. Міністерка запевнила: щойно буде досягнутий консенсус, урядовці вийдуть з публічною позицією до депутатів Верховної Ради. А також, якщо буде необхідність, відбудуться консультації з парламентом щодо угоди.

7 квітня Свириденко заявила, що українська делегація цього тижня вирушить до Вашингтона для технічних переговорів щодо нового проєкту угоди щодо критичних мінеральних ресурсів між Україною та Сполученими Штатами.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів розпорядився виділити на підготовку угоди зі Сполученими Штатами щодо корисних копалин 113 мільйонів гривень із резервного фонду державного бюджету.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: