До нацпарку на Одещині прилетіло 150 рожевих фламінго

фото Іван Русєв
У Національний природний парк "Тузлівські лимани" (Одеська область) прилетіли дивовижні рожеві фламінго, яких також називають феніксами.
Про це повідомив доктор біологічних наук, співробітник парку Іван Русєв, пише Рубрика.
"Рожеві родзинки повернулися до Тузлівських лиманів. Вони мандрували всю зиму по Європі й ось нарешті повернулись в Україну… 150 птахів з типовими неймовірно знайомими нам голосами, прилетіли вчора до Кордону "Тузлівська Амазонія". Привіталася зграя з працівниками нацпарку і полетіла шукати на великих просторах лиманів затишні місця для гніздування. Сподіваємось що їм це вдасться зробити, а ми будемо їх оберігати", – наголосив науковець.

фото Іван Русєв
Він також показав відео, на якому ці неймовірно красиві птахи шукають їжу на мілководді. Ймовірно, вони попали в об'єктив "фотопастки", бо видно, що їм нічого не загрожує – рожеві фенікси спокійно харчуються у воді. Русєв пояснює, що фламінго після мандрування Європою повернулись до заповідника 12 квітня.

фото Іван Русєв
Вчені закликали відвідувачів не підходити до птахів ближче ніж на 300 метрів, особливо до ймовірного гніздування, та не розголошувати місцезнаходження, аби в перегонах за славою в соцмережах, не вкрасти майбутнє в рідкісного птаха, занесеного до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи.

фото Іван Русєв
Що відомо про "українських фламінго"
Уперше в Україні тендітні мандрівники намагалися сформувати колонію у 2017 році в Херсонській області на озері Чурюк — неподалік від Криму, але вивели всього 3-х пташенят, і доля їх невідома.
Пізніше у 2021 на Одещині з'явилася велика зграя "розвідників". Шукати кращої долі їх спонукала трагедія у себе вдома. В Туреччині на озері Туз велика кількість пташенят і дорослих птахів загинула. Тож українські науковці прогнозували їхню появу.
У 2022 році птахи спершу обрали невдале місце — дуже близько до населеного пункту. Собаки, галас, браконьєри та інші чинники змусили птахів шукати безпечнішу домівку.
З другої спроби вони загніздилися знову та вивели 192 пташеня, 18 з яких науковцям вдалося кільцювати.
У 2024 році рожеві фламінго, які прилетіли до нацпарку "Тузлівські лимани", зіткнулися з проблемою пошуку безпечних місць для гніздування, через що довго мандрували лиманами.
Загалом на заповідних водоймах було близько 1500 птахів. Згодом певна частина почала гніздуватися, але у липні стало відомо, що птахи через обстріли російської армії залишали "Тузлівські лимани" та полетіли ближче до Одеси шукати комфортні ділянки. Зокрема, птахів бачили на березі річки Дністер та між населеними пунктами Маяки й Біляївка.
За словами науковців, вплив війни на розмноження цих птахів минулого року був дуже негативним.