Благодійну ініціативу “Паскадрон” запустила “Хартія” в закладах Києва та інших міст: у чому рішення

Фото: Фейсбук-сторінка "Хартії"
13-та бригада Національної гвардії "Хартія" до Великодня розпочала благодійний проєкт, щоби зібрати кошти на дрони "Вампір", адже за допомогою безпілотників вдалося відправити бійцям на позиціях не тільки їжу та воду, але й паски.
Про це повідомили в "Хартії", пише Рубрика.
Яке рішення?
На Великдень навіть у найгарячіших точках фронту має бути тепло. Тепло вдячності, турботи та свята. І саме для цього 13-та бригада Національної гвардії України "Хартія" запустила зворушливу ініціативу під назвою "Паскадрон".
Як це працює?
Разом із низкою закладів із Києва, Харкова та Дніпра, військові організували незвичну доставку пасок на передову.
Її здійснили не звичні кур'єри, а дрон "Вампір", який приніс бійцям не лише їжу та воду, а й святкову паску. Мета – проста й щемлива: подарувати відчуття Великодня навіть у бліндажах.
У відео, опублікованому командою, показано весь шлях пасок: від запакування в пекарні – до їхньої першої дегустації прямо на позиціях.
"Символічно, що цьогоріч збігаються дати католицької та православної Пасхи, тож до дегустації на фронті долучилися не лише українські військові, а й бійці іноземного підрозділу «Хартії» під назвою «Гуахіро»", наголосили у бригаді.
Щоб ця ініціатива мала продовження, українців закликають підтримати збір на "Вампірів", купуючи паски та інші позиції у закладах-партнерах. Частину прибутку або фіксовані суми вони передають на великий збір хартійців на "Вампіри" для придбання одного комплекта важкого дрона українського виробництва.
До ініціативи вже долучилися:
У Києві:
- «Улюблений дядя»
- «Дублер»
- «Дилетант»
- Spell
- «Кафе Марія»
- Leilia Bakery
- «Франик»
- TC Pizza
- Bakehouse
- «Багряний»
У Харкові:
- 1654
- «Франик» (також є в Києві)
У Дніпрі:
- «19|20»
- Intermezzo
- «Репортер»
- «Артист»
Кожна куплена паска – це не лише святковий смак, а й донат на дрон, який рятує життя.
Нагадаємо, що 13-річна українка, яка три роки тому втратила обидві ноги під час російського ракетного удару по Краматорському вокзалу, знову зібрала кошти на спортивні протези для захисників. Цього разу, завдяки участі Яни в Токійському марафоні, вдалося зібрати майже 900 тисяч гривень. До збору долучилися майже півтори тисячі людей.
Також волонтерська ініціатива "Швейна рота" представила власний вебсайт, на якому зібрано викрійки та інструкції для створення адаптивного одягу для поранених військових. Онлайн-платформу розробили студенти з Дніпра під час хакатону, організованого ІТ-компанією SoftServe.